Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Ostravici padl během extraligového klání rekord hřiště

Na hřišti v Ostravici se o víkendu konalo 3. a 4. kolo golfové extraligy družstev mužů i žen. Mezi muži byli nejlepší hráči Royal Golf Clubu Mariánské Lázně, mezi ženami uspěly členky Golf Klubu Čechie. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

14 2010
Výtečný golf nabídlo o víkendu hřiště v Ostravici, které hostilo 3. a 4. kolo extraligy družstev mužů i žen. Že se i v sobotním vedru hrál parádní golf, potvrdil výkon teprve osmnáctileté hráčky Karolíny Vlčkové z Golfového Klubu Líšnice.

Ta totiž v sobotu vytvořila nový rekord hřiště, když ho zahrála dvě rány pod par (normu hřiště), tedy na 70 úderů.

A možná i tento rekord motivoval jeho bývalého držitele Pavla Kordu z Park Golf Clubu TJ Mittal Ostrava. Jeho rekordní loňský výkon z akademického mistrovství v Ostravici měl hodnotu 71 ran a Pavel Korda jej včera o ránu vylepšil. Dorovnal tak rekordní sobotní zápis Karolíny Vlčkové.

"V Ostravici se mi daří, to náročné hřiště mi sedí. A jsem rád, že to tak je," pochvaloval si Pavel Korda, který skončil po extraligovém víkendu mezi jednotlivci třetí.

Zato jeho bratr Jiří Korda, který reprezentuje Beskydský Golfový Klub z Ropice, včerejší kolo nezvládl. "První devítku jsem šel +6, druhou +3. Musím si to rozebrat," podotkl Jiří Korda.

Mezi muži byl v Ostravici celkově nejlepší Rudolf Nechanický junior z Royal Golf Clubu Mariánské Lázně, ostatně i toto družstvo slavilo v Ostravici úspěch. Předčilo všech zbývajících jedenáct konkurentů.

Na druhém místě skončil Golf Klub Plzeň-Dýšina, jehož reprezentant Jan Ryba byl druhý i mezi jednotlivci. Z krajských družstev si lépe vedl Park Golf Club TJ Mittal Ostrava, který byl pátý, Beskydský Golfový Klub bral předposlední příčku.

V soutěži ženských družstev vyhrál Golf Klub Čechie. Hráčky Park Golf Clubu TJ Mittal Ostrava skončily čtvrté, členky Prosper Golf Clubu Čeladná byly poslední, desáté.Témata: Akce, Normy, lázně
Najdete na iDNES.czmobilní verze