Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zájem jako před MS: v Novém Městě chystají další biatlonový svátek

PŘI STŘELBĚ. Závod smíšených štafet na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

9 2015
Srovnatelný divácký zájem jako před dvěma lety, kdy Vysočina Arena premiérově hostila mistrovství světa v biatlonu, vnímají pořadatelé blížícího se závodu Světového poháru, který se v Novém Městě na Moravě uskuteční od 6. do 8. února.

Dalo se to očekávat, přesto je to pro organizátory letošního závodu Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě příjemná zpráva. O blížící se elitní podnik je mezi fanoušky obrovský zájem.

„Když to vezmeme průměrem na dny a počty prodaných vstupenek, jsme na tom měsíc před startem lépe než před mistrovstvím světa,“ pochvaluje si prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza, který je zároveň šéfem organizačního výboru.

Není divu. Biatlon se po výsledcích českých reprezentantů v předchozích letech, včetně medailové žně na loňských olympijských hrách v Soči, vyšvihnul mezi elitní české sporty. „Čeští fanoušci si biatlon opravdu zamilovali,“ těší Hamzu. „Když vidíte žebříčky sledovanosti, dostalo se to úplně jinam. A po olympiádě zase o kousek dál.“

Světový pohár v biatlonu

Vysočina Aréna, Nové Město n. M.

Pátek 6. února
15.10 smíšená štafeta dvojic
17.30 smíšená štafeta

Sobota 7. února
12.30 sprint ženy
15.30 sprint muži

Neděle 8. února
13.00 stíhací závod žen
15.00 stíhací závod mužů

Vstupenky

Den Tribuny VIP
Pátek 300 3 200
Sobota 400 3 700
Neděle 400 3 700
3denní 1 000 9 500

VIP vstupenky obsahují vstup do vytápěného stanu s občerstvením, na vyhrazenou tribunu C, aktuální informační a tiskový servis a moderovaná setkání s osobnostmi. Lístky je možné objednat on-line na webu vysocina-arena.cz.

Navíc čeští biatlonisté pokračují ve skvělých výsledcích také v tomto ročníku Světového poháru. V TOP 10 celkového pořadí jsou aktuálně mezi muži sedmý Ondřej Moravec a mezi ženami devátá Veronika Vítková.

„Věřím, že do elitní desítky už o víkendu nebo v krátké době, dorazí také Gabča,“ očekává Hamza vzestup Soukalové. „A i Michal Šlesingr se dal zdravotně zase do kupy, takže věřím, že se po dobrém začátku sezony zase vrátí nahoru.“

Česká reprezentace se však může opřít i o další. „Je tam větší síla, dobré výsledky může jezdit daleko více závodníků,“ těší Hamzu. „Je to cítit i ve štafetách. Nejen v mixu, což je naše doména, ale také ve specializovaných štafetách žen a mužů už patříme mezi medailové kandidáty. To dříve nebylo.“

Právě na závod smíšených štafet se mohou těšit diváci v Novém Městě na Moravě, kde se pojedou v pátek 6. února. „V sobotu a neděli jsou na programu sprinty a stíhačky,“ připomíná Hamza. „Takže nemáme žádné dlouhé závody, které jsou podle mě pro diváky nejméně atraktivní.“

Důležité podle Hamzy bude to, aby domácí reprezentace zvládla sobotní sprinty. „Bylo by dobré, aby závodící zajeli tak, že i v neděli bude o co bojovat. Aby každý den z našeho pohledu o něco šlo,“ přeje si.

Nejen na stadionu, ale i v okolí trati každopádně opět očekává lavinu fanoušků. „Věřím, že areál by mohl být zase plný každý den. Na stadion se vejde minimálně patnáct tisíc diváků, s těmi okolo trati by jich mohlo být klidně i pětadvacet sedmadvacet tisíc,“ je přesvědčen Hamza.

Zaplněná Vysočina Aréna Při světovém šampionátu biatlonistů nadchlo Nové Město na Moravě nabitými tribunami. Při letošním světovém poháru se čeká podobná divácká účast. Lístky v předprodeji mizí. „Ještě jsou k dispozici. Ale ne na všechny tribuny,“ hlásí pořadatelé.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze