Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V nové lodi začal vodní slalomář Ježek řádit. Baví mě to, libuje si

29 2010
Nejen že zvítězil. On porazil zbytek světa rozdílem třídy. Pražský kanoista Stanislav Ježek ovládl Světový pohár vodních slalomářů v Seu de Urgell s převahou 4,24 vteřiny na olympijského šampiona Tony Estangueta.

Jak jste to provedl? Vyhrát s takovým náskokem není vůbec běžné.
Když na to máš... Ne, to byl vtip. Prostě mi to vyšlo. Přitom o den dřív jsem si při prohlídce trati říkal, že je fakt strašná a že nechápu, co tím stavitelé mysleli. No, nakonec se mi povedla projet nejlíp.

Už při úvodním Světovém poháru v Praze jste dominoval v semifinále, ale...
...ale pak mi finále nevyšlo, chytl jsem šťoucha (dotek branky) a byl pátý. Rychle můžeš jet vždycky, jenže stačí jeden dotek a výsledek vypadá jinak. V Seu mi jízda vyloženě sedla. Navíc mi letos sedí i nová loď, mám teď stejnou jako Estanguet. Sám ji navrhl a loni na ní právě v Seu vyhrál mistrovství světa, Já se s ní cítím v tréninku o 100 procent pohodlněji než na staré.

Svoji novou loď si pochvaluje i veslař Synek, také on s ní najednou suverénně vyhrává Světové poháry. Může být změna i psychologickou motivací?
Určitě. Je to najednou při tréninku mnohem veselejší. Na staré lodi už ani nic vypilovat nešlo, tréninky byly spíš monotónní a únavné. Na nové se teď snažím učesat styl, aby ladil s tím, co všechno ta loď umožňuje. Což mě baví.

Na finále Světového poháru do Augsburgu si s ní tento týden pojedete pro další vítězství?
Ne, teď to čeká na Mašouna (Jana Maška, kolegu z reprezentace). V Praze vyhrál Jáně, teď zase já, takže řada je na Mašounovi.

Přesto, ze dvou pohárových klání máte skalpy dvou olympijských vítězů, Martikána i Estangueta. Visačku favorita mistrovství světa v Tacenu už neodpářete.
Vy mi ji neodpářete, já bych si ji klidně odpáral. Předvedu tam, co nejlíp umím – a uvidíme, jestli mi ta trať sedne jako v Seu.

Jak velkou finanční prémii jste nyní za vítězný závod dostal?
Nic. Jen kytičku a medaili. U nás se prémie nenosí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze