Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V nominaci florbalistů na listopadový turnaj v Espoo je jedenáct krajánků

Česko - Švýcarsko: brankář Kafka v akci | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

12 2010
Jedenáct hráčů působících v zahraničních klubech figuruje v nominaci na listopadový turnaj Euro Floorball Tour ve finském Espoo. Turnaj, který se hraje od 5. do 7. listopadu a půjde o generálku na prosincové mistrovství světa v Helsinkách a Vantaa.

Největší zastoupení ve dvacetičlenném kádru má s čtyřmi hráči český mistr Tatran Střešovice, odkud Trnavský pozval brankáře Tomáše Kafku, obránce Marka Deutsche a útočníky Milana Fridricha a Martina Richtra. Trio Tomáš Chrápek, Radek Sikora a Daniel Šebek zastupuje švýcarský Grünenmatt, který právě český reprezentační kouč vede.

Oproti zářijovému přípravnému turnaji v Polsku, kde měl Trnavský pětadvacetičlenný kádr, nastala v nominaci změna na postu brankáře, kde Jana Baráka nahradil David Rytych. Ve výběru nyní nejsou beci Milan Garčar a Michal Podhráský z Tatranu Střešovice, Michal Kotlas z Brna a útočníci Ondřej Fojta a Radim Křenek z Mladé Boleslavi.

Český tým vstoupí do turnaje ve Finsku v pátek 5. listopadu v 15:00 proti Švédsku, o den později od 18:00 změří síly s domácími úřadujícími mistry světa a v neděli od 13:30 je čeká duel se Švýcarskem. Mistrovství světa se hraje od 4. do 11. prosince.

Nominace českých florbalistů na Euro Floorball Tour

Espoo (5.-7. listopadu)

Brankáři: Tomáš Kafka (Tatran Střešovice), David Rytych (Josba/Fin.).
Obránci: Marek Deutsch (Tatran Střešovice), Jan Jelínek (1. SC Vítkovice), Štěpán Slaný (Mladá Boleslav), Adam Štegl (JM Chodov), Pavel Brus (Nokia/Fin.), Tomáš Chrápek (UHC Grünenmatt/Švýc.), Aleš Jakůbek (Grasshopper Curych/Švýc.).
Útočníci: Milan Fridrich, Martin Richter (oba Tatran Střešovice), Radek Sikora, Daniel Šebek (oba UHC Grünenmatt/Švýc.), Matěj Jendrišák (JM Chodov), Milan Tomašík (1. SC Vítkovice), Radim Cepek (Grasshopper Curych/Švýc.), Martin Ostřanský (UHC Alligator Malans/Švýc.), Vojtěch
Skalík (HC Rychenberg/Švýc.), Tomáš Sladký (Koovee/Fin.), Aleš Zálesný (Warberg IC/Švéd.).


Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze