Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Métách nešlo zůstat, říká o stěhování do Nimes házenkářka Kysučanová

Lenka Kysučanová | foto: Dalibor Glück, MAFRA

17 2010
Filip Jícha na sobotním Galavečeru v Plzni zcela jistě získá potřetí v řadě cenu pro nejlepšího českého házenkáře roku. I v ženské kategorii může vítězka dosáhnout na hattrick. Hlavní favoritkou je bývalá zlínská opora Lenka Kysučanová, která už čtvrtým rokem působila ve francouzských Métách.

"Letos výhru nečekám," překvapila Kysučanová, která mění dres. Z klubu, jenž vládne francouzské klubové házené, se stěhuje na jih země do Nimes.

Proč nevěříte, že znovu budete nejlepší českou házenkářkou?
Moc si to nezasloužím. Sezona pro mě byla po fyzické i psychické stránce docela těžká.

Zkuste být konkrétnější.
Předchozí tři roky jsem hrála šedesát minut, bylo to jiné. Teď jsem se musela poprat o místo. Vybojovala jsem si ho, ale ani tak to nebylo podle mých představ. V minulých sezonách se mi dařilo víc.

Méty pravidelně vyhrávají francouzský titul, letos skončily až třetí. Souvisí vaše nespokojenost i s výsledky?
Taky. Byl jsem nemocná, měla potíže se zády i s trenérem, na mé hře to šlo vidět. Bylo těžké zopakovat výkon z minulých let.

Proč z Mét odcházíte?
Už se to tam nedalo vydržet. Staly se mi věci, po nichž jsem nemohla zůstat. Změna bude lepší než pokračování v klubu.

Co se stalo?
Budu mluvit o prezidentovi, který dělal naprosté blbosti. Ke mně se nezachoval férově. Dlouho mi tvrdil, že chce, abych zůstala. A v dubnu na poslední chvíli před podpisem smlouvy řekl, že mě nechce. To se přece nedělá. Podobně se zachoval i k dalším hráčkám, odchází nás sedm. Místo nás nakoupil mladé holky z francouzského nároďáku. Ale bylo toho víc. Například dva měsíce před koncem sezony vyhodil trenéra. Zkrátka se sešlo moc věcí, kvůli nimž už v Métách nechci zůstat.

Proč Méty neobhájily titul?
Po všech problémech nebylo družstvo v psychické pohodě. Navíc jsme doplatily na náročný program. Před ligovým semifinále jsme absolvovaly ligový pohár, o víkendu jsme sehrály tři zápasy. První zápas semifinále se hrál už ve středu. Soupeřky z Toulonu měly během poháru volno, odpočinuly si. Navíc jim pomohli rozhodčí. Ale přiznám, že Toulon hrál úžasně, do finále postoupil zaslouženě.

Česko - Švédsko: Lenka KysučanováČesko - Švédsko: Lenka Kysučanová (v červeném)

Vašim novým působiště bude Nimes, které leží v Provence. Hrálo to při vašem rozhodování roli?
Určitě. Z Francie znám jen Méty a Paříž. Jih je krásný, vždycky jsem ho chtěla procestovat. Doufám, že se mi to splní, protože nebudu hrát Ligu mistrů. Čeká mě menší zátěž a snad i víc volna.

Kdy vás oslovili?
Jednala jsem s nimi delší dobu, ale pořád jsem byla přesvědčena, že zůstanu v Métách. Ale když mi prezident řekl, že mě nechce, okamžitě jsem nabídku Nimes přijala. Měli o mě velký zájem, proto mám lepší podmínky než v Métách. Podepsala jsem roční smlouvu s opcí.

Ozvaly se i jiné kluby?
Skoro všechny francouzské kluby, které mají peníze. Ale když už jsem měla odejít, chtěla jsem na jih, kde je krásně. Budeme mít dobrý tým. Jde tam se mnou jedna spoluhráčka z Mét, koupili chorvatskou gólmanku. Nimes loni skončilo páté. Věřím, že v nové sezoně můžeme hrát i o titul. Jak se ukázalo letos, nemusí pořád vyhrávat jen Méty.

Největším rivalem Mét je Le Havre, který vždycky končí druhý a ani letos na titul nedosáhl. Ozval se taky?
Sice tam hraje Jana Simerská, ale tam bych nešla. O tomto klubu jsem nikdy neuvažovala.

V předchozích třech sezonách v Métách působila Pavla Poznarová, která se letos oklikou přes Řecko vrátila do Zlína. Nevadilo vám, že už jste v týmu neměla krajanku?
Myslela jsem, že to bude v pohodě, že to zvládnu sama. Ale Pozi mi chyběla. Byly jsme tam spolu tři roky, vždycky zašly na kafíčko, pokecaly si. Bez ní to bylo jiné, chyběla mi. Doháníme to doma, zrovna teď sedíme spolu na kafi.

Jak si vůbec užíváte dovolenou?
Je to pohoda. Jsem doma v Ostravě, pojedu se podívat za kamarády do Zlína i na dovolenou. Do Francie se vydám až na konci července.Najdete na iDNES.czmobilní verze