Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Malajsii přehrál jihokorejský teenager No všechny favority i svůj vzor

Noh Jul Seng, Malaysian Open | foto: AP

7 2010
Osmnáctiletý No Sung-jul se na Malaysian Open raduje ze svého premiérového vítězství na European Tour. V dramatickém závěru jihokorejský golfista porazil o ránu svého krajana a vzor Čche Kjong-ču.

Čche, který si na turnaj odskočil z americké PGA Tour, část finálového kola vedl, ale před závěrečnou pětiparovou jamkou ztrácel jednu ránu. Na chvíli se mu ji podařilo umazat, když na ní zahrál birdie. Navíc se No na osmnáctce dostal do problémů, když jeho druhá rána skončila až na okraji cvičného patovacího greenu za stánkem s občerstvením.

Noh Jul Seng, Malaysian Open

Z nesnadné pozice se mladík dokázal chipem vyhrát na necelý metr k praporku a následně proměnil putt do birdie a radoval se z vítězství.

"Tento týden jsem zahrál tři nebo čtyři chip-iny. Jeden se mi povedl i dnes na jedničce. Věřil jsem si, že i tento chip dokážu zahrát blízko jamky," okomentoval No složitou situaci na osmnáctce.

K.J. Choi, Malaysian Open

No a Čche byli jediní, kteří v boji o titul dokázali zahrát neděli pod sedmdesát ran. Po třetím kole vedoucí Kiradech Aphibarnrat a Rhys Davies obešli hřiště Kuala Lumpur Golf & Country Clubu za 71 ran a klesli na třetí místo. O něj se dělí s dalším favoritem Sörenem Hansenem, který byl ve finálovém kole o ránu lepší než Aphibarnrat a Davies.

Nejvýše nasazený hráč turnaje Thongchai Jaidee zahrál v neděli par hřiště a klesl ze třetího na sedmé místo.

Posun vpřed naopak ve finále zaznamenal talentovaný anglický hráč Danny Willett. Tomu se podařilo zlepšit své skóre o čtyři rány a nebýt bogey na sedmnáctce, mohl se místo šestého místa dělit o třetí.

Dosavadní největší úspěch No zaznamenal v roce 2008, kdy jako čerstvě sedmnáctiletý vyhrál svůj první a zatím jediný turnaj asijské tour Midea China Classic. Kromě něj má ve sbírce i vítězství na amatérském a juniorském korejském šampionátu. Nyní si ke svým hracím kartám z asijské a japonské tour přidává i jistotu evropské na dva roky. Jeho cílem je získat kartu i na americké PGA Tour.

Noh Jul Seng, KJ Choi, Malaysian Open

"Když jsem před turnajem hrál tréninkové kolo, Čche se mě zeptal, kdy jsem naposledy vyhrál. Řekl jsem mu, že v roce 2008, a on mi odpověděl, jestli není čas vyhrát tady," řekl očividně spokojený No. "Jsem hodně šťastný, že se mi to podařilo," dodal.

"Vůbec nejsem zklamaný," prohlásil Čche. "Snažil jsem se hrát co nejlíp, můj výkon byl dobrý. Noh ale hrál opravdu skvěle," dodal.

Malaysian Open - konečné pořadí

1. No Sung-Jul (Jižní Korea) -14
2. Čche Kjong-ču (Jižní Korea) -13
3. Kiradech Aphibarnrat (Thajsko) -12
3. Rhys Davies (Wales) -12
3. Sören Hansen (Dánsko) -12
6. Danny Willett (Anglie) -11
7. Johan Edfors (Švédsko) -10
7. Thongchai Jaidee (Thajsko) -10
9. Jason Knutzon (USA) -9

Kompletní leaderboard naleznete zde

Autor:


Témata: Turnaje
Najdete na iDNES.czmobilní verze