Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Liberci se skákat nebude

22 2000
L i b e r e c - Světový pohár skokanů, který se měl konat v Liberci 9. a 10. prosince a byl zrušen pro nedostatek sněhu, se zde nebude konat ani v náhradním termínu. Organizátoři závodu společně se zástupci Mezinárodní lyžařské federace (FIS) nenašli pro ještědskou stodvacítku náhradní termín. Tři týdny se liberečtí organizátoři snažili najít vhodnou náhradu, ale neúspěšně. "Řešení se po mnoha diskusích nenašlo," řekl prezident organizačního výboru Roman Kumpošt. V Liberci definitivně rezignovali v úterý večer.

Liberečtí nabízeli tři alternativy. První těsně po skončení Turné čtyř můstků, 8. a 9. ledna, cestou na harrachovské lety. Druhou na 30. - 31. ledna po návratu z Japonska a před SP ve Willingenu. Poslední možností měl být volný víkend 10. a 11. února před mistrovstvím světa klasiků ve finském Lahti.

"První a druhý termíny padly, protože zahraniční televizní stanice RTL by nebyla po technické stránce schopna zajistit přenos. Pracují na vysoké úrovni a potřebují týden na přípravu," vysvětlil Kumpošt.

Zůstávala tedy možnost uspořádat skoky společně se Světovým pohárem v severské kombinaci v únoru. Zástupci FIS souhlasili, televize rovněž, ale tentokrát to neprošlo u národních svazů. "Je to jediný volný víkend a všichni mají naplánované domácí šampionáty, které jsou zároveň kvalifikací na mistrovství světa. Nechtějí se jich vzdát," řekl Kumpošt.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze