Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Liberci se možná nebude skákat

30 2000
L i b e r e c - Teplá fronta ohrožuje závody Světového poháru skokanů na lyžích, které by se měly uskutečnit o příštím víkendu 9. a 10. prosince v Liberci. Na ještědské stodvacítce je vše ostatní připraveno, ale po sněhu ani památky. O tom, zda budou závody přeloženy do jiného střediska, nebo případně na jiný termín, se rozhodne v neděli večer. Střední Evropu ovlivňuje teplá fronta a jižní proudění, a proto téměř nikde nepanují zimní podmínky. Do konce týdne je předpověď identická a odhady meteorologů na dalších sedm dnů se rozcházejí.

"Jedni tvrdí, že bude teplo, a druzí, že sem má přijít studená fronta. Jakmile to počasí maličko dovolí, zahájíme umělé zasněžování a můstek bude připraven do čtyř dnů," řekl prezident organizačního výboru Roman Kumpošt.

Pro příští pátek je v plánu SP v rakouském Ramsau, v sobotu se má v Liberci uskutečnit soutěž družstev za umělého osvětlení a v neděli závod jednotlivců. "Konečné rozhodnutí padne v neděli pozdě večer. Buď v pondělí půjdeme do rizika a rozjedeme celý kolotoč, nebo přijdou na řadu jiné alternativy," řekl Kumpošt.

Příprava Světového poháru skokanů přijde zhruba na osm milionů korun a na penězích závisejí jednání o případném přeložení. Harrachov nepřichází v úvahu, protože nemá umělé osvětlení a soustředí se na lednové lety. "Pokud by byl sníh v Ramsau, po jednáních s Rakušany by se mohlo skákat tam. Případně budeme jednat se zástupci FIS o přesunutí závodu na pozdější termín někdy uprostřed týdne," vypočítal Kumpošt.

Organizátoři odmítli domněnku, že přijmout za termín Světového poháru skokanů začátek prosince bylo riskantní. "V minulých sezónách byla situace pozitivní, mrzlo, což je na výrobu umělého sněhu a přípravu můstku dostačující," vysvětlil Kumpošt a dodal, že si česká strana nemohla termín moc vybírat. "Konkurence je silná, že bylo těžké volit jinou možnost,"  vedl Kumpošt.

Autor:


Témata: Liberec, Meteorolog
Najdete na iDNES.czmobilní verze