Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Kynžvartu se letos golf hrát nezačne, klub dostane pokutu

hřiště kynžvart klubovna

18 2009
První odpal na nové osmnáctce v Lázních Kynžvart se znovu odkládá. Už ne o měsíce, ale rovnou na další sezonu. Důvod je stejný jako v předchozích případech, vlekoucí se spor s památkáři.

A přece je situace trochu jiná. Zdá se totiž, že po dlouhých tahanicích nacházejí konečně památkáři s investorem golfového hřiště společnou řeč. "Jenže jednání se opozdilo a smlouvy se teprve teď tvoří," říká Marek Hlavica, mluvčí Golf Clubu Kynžvart.

Za průtahy stojí spory s památkovým ústavem, který kritizoval necitlivé chování stavbařů vůči pronajatému chráněnému parku. Všechno spělo až k soudu. Teď se však zdá, že kauza konečně spěje k dohodě.

Golfové hřiště v Lázních Kynžvart

Osmnáctijamkové mistrovské hřiště v Kynžvartu stálo firmu Bohemian Golf & Country Invest stamiliony korun. Teď bude muset znovu sáhnout do kapsy pro pokutu, nebo možná i dvě, za poničení parku, který je částečně národní kulturní památkou.

Správní řízení s firmou vede radnice v Mariánských Lázních a krajský úřad. "Konstatovali jsme, že došlo ke spáchání správního deliktu. Teď zkoumáme, jak velké je pochybení či poškození památky. Podle toho stanovíme výši pokuty," řekl šéf stavebního úřadu v Mariánských Lázních Martin Pospíšil.

Krajský úřad může uložit sankci až sto tisíc korun. Podle mluvčí kraje Jany Pavlíkové padne rozhodnutí na podzim. "Společnost provedla obnovu národní kulturní památky bez závazného stanoviska krajského úřadu. Tedy bez jeho vědomí," říká Pavlíková.

Golfové hřiště v Lázních Kynžvart

Golf Club Kynžvart na internetových stránkách naopak tvrdí, že golfové hřiště vdechlo zanedbanému parku nový život. Což může být pravda, ale jde o zda, zda v rámci pravidel. "Jde o to, uvést vše do pořádku v papírové i skutečné rovině," říká teď mluvčí klubu Hlavica.

Vedení památkového ústavu se odmítá k věci až do vyřešení vyjadřovat.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze