Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V klínovecké U-rampě získal titul Brůžek

20 2006
Klínovec - Český snowboardista Pavel Brůžek se na olympiádu nedostal. Už podruhé ho zradilo koleno, už podruhé komentoval americké představení v televizi. Tak si včera na Klínovci spravil chuť, stal se mistrem republiky. V sobotu závod FIS v klínovecké U-rampě vyhrál, o den později byla na republikovém šampionátu jeho jízda druhá nejlepší. Předstihl ho jen Němec Toni Suetovious.

"Na české poměry to byl hezký závod. Škoda, že nepřijelo víc Čechů. Měli šanci zkusit si hezky upravenou U-rampu a něco se přiučit," litoval Pavel Brůžek.

Počasí se podle freestylisty na rampě výrazně nepodepsalo. "Každý den přitom padal čerstvý sníh," připomenul Brůžek.

Mezi pětadvaceti startujícími měli na Klínovci převahu Němci, přijeli i dva Slovinci. "Mezinárodní účast byla zajímavá. Výborný je Toni Suetovious, hezké jízdy zajeli i další Němci," pochválil konkurenci Brůžek.

Na startovní listině překvapivě chyběl domácí freestylista Martin Matoušek. "V sobotu si při tréninku poranil kolenní vazy," vysvětlil šéf závodu Petr Matoušek.

FIS Mistrovství České republiky v U-rampě,
Muži:
1. Toni Suetovious (Něm.) 44.7, 2. PAVEL BRŮŽEK 41.9, 3. Ethan Morgan (Něm.) 41.8, 4. Luka Jeromel (Slo.) 39.7, 5. Maximilian Gschnaider (Něm.) 39, 6. Martin Simon (Něm.) 33.5, 7. KAREL JAKOUBE 33.3, 8. TOMÁŠ RESS 33.
Ženy: 1. Melanie Hofmeister (Něm.) 35, 2. JANA ČECHOVÁ 34.6, 3. BOHDANA ŠEBESTOVÁ 34.2, 4. LENKA JINDROVÁ 29.5.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze