Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Karlových Varech se chystá boj o triatlonovou Evropu

Martin Krňávek (v zeleném uprostřed) bude patřit k hlavním tvářím karlovarského klání triatlonistů. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

20 2010
Martin Pejsar, Martin Krňávek, Aurélien Lescure. City Triathlon připravil pro Karlovy Vary souboj návratů. "Jsme připraveni," hlásí Vladimír Malý.

Do startu hlavního závodu zbývá 1 den, 2 hodiny, 36 minut, 42 vteřin, 40 vteřin, 39 vteřin... hodiny odpočítávající zbývající čas do začátku City Triathlonu Karlovy Vary ukrajují poslední zbytky roční porce. Dvoudenní festival se ve městě horkých pramenů zastaví o víkendu už popáté. "Dolaďujeme už jen zbytky z technického scénáře," říká ředitel závodu Vladimír Malý.

Fakta

ITU European Cup a Mistrovství ČR žen a mužů startuje v neděli v 10 a 15 hodin. Plavat se bude na koupališti Rolava, odkud na kolech triatleti přejedou na městský okruh, kde je čeká půl kilometru dlouhé 18 stupňové stoupání. Z depa u hotelu Thermal se poběží přes Dvořákovy Sady a Mlýnskou kolonádu.

Ten se však vlastně až na jednu výjimku nemění. Start závodu pro veřejnost přeložil na osmnáctou hodinu. "Vyšli jsme vstříc rodinám s dětmi, které se pravděpodobně budou vracet navečer od vody," vysvětluje Malý.

Sobotní program bude také letos spíš předkrmem nedělního menu. Vždyť po roce se do Karlových Varů znovu vrátí závodníci světové elity.

"Startovní listina se letos dávala dohromady úplně sama," usměje se Malý. Pole čítající pětasedmdesát závodníků by naplnil klidně třikrát. Tak velký byl letos zájem o Evropský pohár v Karlových Varech.

"Máme velký převis závodníků, kvůli pohárově kvótě však startovat nemůžou." O další výběr se postarala národní kvóta. Z jedné země může startovat nejvýš deset závodníků. Na Karlovy Vary je zvědavých šest Australanů, Novozélanďan i Maročan. Pestré bude letos pole lázeňských triatletů. Chybět nebudou ani domácí.

Karlovarský rodák Martin Krňávek skočí do vody na Rolavě s číslem jedna. "Martin bude asi největší tahák," přiznává Malý. Českou špičku bude v Karlových Varech zastupovat také Jan Čelůstka, korunní princ Filipa Ospalého, který v minulých letech v lázeňském závodě bodoval.

Letošní ročník bude výjimečný také jedním návratem. Novou tvář karlovarskému závodu pomáhal před pár lety vtisknout Martin Pejsar.

Karlovarský triatlet loni nečekaně ukončil kariéru, závod ve svém městě si však ujít nenechá. Do startovní listiny se dostal z wave listu teprve začátkem týdne, jeho bratr Jaroslav na volné místo stále čeká. "Snažíme se pro něj vyjednat výjimku," vysvětluje Malý.

Mít ve startovní listině bratrské duo z Karlových Varů, to byl byl pro pořadatele závodu další z velkých taháků. Stejně jako Francouz Aurélien Lescure, kterému se v minulých letech v Karlových Varech dařilo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze