Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Kanadě hraje jen díky sponzorovi a vede. Nezměnilo to ani rekordních 60 ran

Dean Hiroshi Wilson nemá pro letošek hrací kartu, a proto musí přemlouvat sponzory. Po neděli se může vše změnit. | foto: AP

25 2010
Dean Wilson hraje v Kanadě na přímluvu svého přítele a místní golfové hvězdy Mike Weira. Do finále půjde s náskokem čtyř ran, a to i přesto, že Carl Petterson zahrál rekordních 60 ran a jen kousek ho dělil od magických 59.

Dean Wilson hraje na Canadian Open jen díky tomu, že se zná s nejlepším kanadským golfistou Mikem Weirem. Ten mu totiž zajistil sponzorskou pozvánku. 

Zatímco domácí favorit je zklamáním turnaje a skončil po dvou kolech, Wilson se už druhý den drží na prvním místě, v každém ze tří kol zahrál 65 ran. Do finále tak půjde se slušným náskokem čtyř ran.

Wilson se musí letos spoléhat jen na sponzorské pozvánky - loni skončil ve finančním žebříčku na 152. místě. Přitom 125 nejlepších má zajištěnou plnou hrací kartu, dalších pětadvacet může startovat na polovině turnajů.

Čtyřicetiletý vítěz turnaje International, který vyhrál před čtyřmi lety, má smůlu. Musí objíždět kvalifikace nebo prosit sponzory, aby si mohl na PGA Tour zahrát. A ani letos se mu na nejprestižnějším golfovém podniku moc nedaří. Z osmi letošních startů pětkrát neprošel cutem, nejlepším umístěním je 28. příčka na únorovém, slabě obsazeném Mayakoba Golf Classic.

Dean Wilson, Canadian Open, 3. kolo

Dean Wilson zvládl hru v odpoledním dešti a do finále půjde s náskokem čtyř ran.

Nyní má havajský rodák, jenž na Japan Tour vyhrál šest turnajů, možnost dodat si na několik následujících měsíců klid. Kromě takřka milionu dolarů pro vítěze získá hrací kartu do konce roku 2012 i pozvánku na nadcházející major PGA Championship i na příští Masters, které se bude hrát v dubnu.

Po pátečním větru a dešti se počasí uklidnilo a po většinu dne panovalo bezvětří, odpoledne začalo opět poprchávat. Dopoledních podmínek využila řada hráčů k útoku na přední příčky.

Jedním z nich je i Švéd Carl Petterson, který stanovil nový rekord hřiště, když zahrál 60 ran. Jen kousek ho přitom dělil od magických 59, to když jeho patnáct metrů dlouhý a náročný putt z okraje greenu olízl hranu jamky.

"Byl to velmi těžký putt, nemohl jsem ho nechat krátký. Kdyby byl trošku pomalejší, asi by spadl do jamky," popsal Petterson situaci na závěrečné osmnácté jamce.

Carl Petterson, Canadian Open, 3. kolo

Carl Petterson byl blízko kolu za 59 ran. Jeho dlouhý putt na osmnáctce však jen olízl hranu jamky.

Přitom dvaatřicetiletý vítěz tří turnajů PGA Tour nezačal nejlíp, když na druhé jamce připisoval ránu. Od páté jamky se ale rozjel - posbíral sedm birdie a dokonce dva eagly.

Díky tomu se vyšvihl o 66 míst na druhou příčku, o kterou se dělí s Američanem Bobem Estesem a Jihoafričanem Timem Clarkem.

"Jsem z toho kola šťastný, ale miloval bych ho, kdyby tam ten putt spadl," dodal.

Canadian Open - po 3. kole

(par hřiště St. George Golf and Country Clubu v Torontu - 70 ran)

1. Dean Wilson (USA) 65-65-65 (-15)
2. Carl Petterson (Švédsko) 71-68-60, Bob Estes (USA) 66-67-66, Tim Clark (JAR) 66-64-69 (-11)
5. Bryce Molder (USA) 70-67-63, Trevor Immelman (JAR) 67-68-65, Kevin Sutherland (USA) 73-62-65, Brock Mackenzie (USA) 64-68-68 (-10)
9. Cliff Kresge (USA) 70-66-66 (-8)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze