Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V kalifornské Rivieře se do čela vyšvihl Johnson

Dustin Johnson - Northern Trust Open 2010, 1. kolo. | foto: AP

5 2010
Překvapivě skvělá hra na greenu vynesla Dustina Johnsona po prvním kole do vedení v turnaji Northern Trust Open. Pětadvacetiletý Američan zahrál 64 ran, tedy sedm pod par. Pro tmu sice tři hráči nedokončili poslední jamku, ale pozici lídra nemůže ani jeden z nich ohrozit.

O druhé místo se na podniku s dotací 6,4 milionu dolarů dělí Argentinec Andres Romero a Američan Kevin Stadler, oba se skóre o jeden úder horším než vedoucí muž. Naopak se nedařilo Philu Mickelsonovi, jehož 72 ran vydá pouze na dělené 83. místo.

Johnson se v Riviera Country Clubu vyvaroval chyb a zahrál dvě shodné devítky co se týče součtu ran. Na své první (startoval z desáté jamky) byl vynikající zejména díky patování, na druhé uplatnil tradiční zbraň, délku úvodních ran.

Rjo Išikawa - Northern Trust Open 2010, 1. kolo.

Když na 12. jamce proměnil desetimetrový pat do birdie, dostal se velmi záhy do pohody. "To ty greeny tady, jsou vážně vynikající," uvedl. A povedly se mu další dlouhé paty. Pak se vrátil ke své ranařské hře a přidal několik dobrých přihrávek, takže další birdie přišly už z pohodlnějších pozic na jamkovišti.

Hráč, jenž po svém vstupu na PGA Tour v roce 2007 už získal dva tituly (Turning Stone Resort Championship 2008 a Pebble Beach National Pro-Am 2009), je po dvou svých letošních startech až na 115. místě průběžného pořadí. "Vlastně jsem na své hře nic nezměnil. Snažím se dál prostě dobře trefovat balon," uchýlil se Johnson k obvyklé frazeologii.

Teď si může výrazně polepšit, avšak konkurence v kalifornském Pacific Palisades je nabitá. A to navzdory tomu, že někteří favorité takové tvrzení nepotvrzují.

Phil Mickelson - Northern Trust Open 2010, 1. kolo.

Mickelson měl pouze poloviční úspěšnost při drajvování a jeho pět bogey není obvyklých pro jeho výkony. Spolu s ním mají průběžnou bilanci +1 i Padraig Harrington a Bill Haas, vítěz letošního Bob Hope Classic.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze