Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Jihlavě se představí elitní akrobatičtí závodníci

11 2006
Jihlava - Špičkoví akrobatičtí tanečníci z celého světa se o víkendu setkají v jihlavské hale v Rošického ulici. Zde se v sobotu uskuteční 2. ročník Cup of Highland a v neděli 13. ročník Poháru Vysočiny. "Začínali jsme jednoduchou pohárovou soutěží.

Postupně jsme se vypracovali tak, že před dvěma lety to byla soutěž větší mezinárodní úrovně. A loni to byl už tenhle typ světového poháru," vysvětluje Vilibald Prokop z pořadajícího oddílu Elvis Jihlava.

Cup of Highland

Víkend plný akrobatického rokenrolu zahájí v sobotu světový pohár. "Je to jeden z nejprestižnějších závodů vůbec. Představí se tady špička z celého světa," představuje Prokop atraktivní závod, kterého sełúčastní asi 260 tanečních párů ze 16 zemí světa.

Ti budou bojovat ve třech kategoriích. Mladší v kategorii žáků a juniorů, senioři v kategorii B. V té už se "létá vzduchem." "Kromě salt, která jsou výsadou kategorie A tam už jsou všechny složité akrobatické prvky," vysvětluje Prokop.

Právě seniorská kategorie bude podle něj divácky nejpřitažlivější.

"Pro diváky to bude určitě hodně, hodně atraktivní. Ale zajímaví budou i ti žáci a junioři, kteří také předvádějí skvělé taneční kreace. Takže celou finálovou část se divák určitě nebude nudit," slibuje trenér Elvisu Jihlava.

Víkendový program

Závody v akrobatickém rokenrolu v Jihlavě

Sobota: Cup of Highland
Světový pohár žáků, juniorů a seniorské kategorie B
11.00 začátek kvalifikace
19.00 finále

Neděle: Pohár Vysočiny
Nedělní mistrovství republiky kategorií dívčích a párových formací
12.00 začátek závodu

Finálová část sobotního programu začne v 19 hodin. Již od 11.00 však budou probíhat kvalifikace. Vstupenka na celodenní program stojí 100 korun. "Na tuto vstupenku mohou přijít diváci i v neděli, kdy se koná ještě mistrovství republiky formací."

Pohár Vysočiny

Nedělní program startuje v poledne a v jeho rámci se divákům představí nejlepší čeští tanečníci v kategorii dívčích a párových formací. "Závod by měl trvat do 16.30 hodin," říká Prokop, který věří, že akrobatický rokenrol stejně jako v předchozích letech přiláká velkou pozornost fanoušků.

"Zatím máme takovou zkušenost, že jihlavská hala byla naplněná až po okraj," připomíná Prokop. "Loni zde byla vynikající atmosféra a my pevně věříme, že tomu tak bude i tentokrát."

Autoři:


Nejčtenější

Škoda Superb 2.0 TDI 2014 ·
Škoda Superb 2.0 TDI 2014 ·

r.v. 2014, naj. 94 495 km, diesel
430 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze