Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V interlize házenkářek má jih Čech dvojí zastoupení: Písek i Jindřichův Hradec

Písek bude v interlize ambicioznějším z týmem | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

3 2010
S rozdílným cílem vstoupí do nového ročníku Interligy Písek a Jindřichův Hradec. Začíná se hrát o víkendu. Ten v neděli začne svůj čtvrtý ročník v nejvyšší házenkářské soutěži v hale Partizánského.

"Je to první utkání a to je vždy ošemetné. Ale pojedeme tam bodovat.
Spokojeni bychom byli i s bodem," uvedl trenér Jindřichova Hradce René Kumpán.

Nejlepší sezonu v interlize měl Jindřichův Hradec ve své premiérové sezoně. Dostal se do semifinále play-off. Díky tomu si zahrál i v evropských pohárech.

písek

Brankářky: Vařečková, Skálová, Trnavská, Káplová, Ulrichová.

Křídla: Martenková, Dvořáková, Lidová, Veselá, Salačová, Michaela Janoušková.

Pivotky: Stellnerová, Jandečková, Rusfelová.

Spojky: Luzumová, Borovská, Vyhnalová, Vrabcová.

Trenér: Salač. Asistent trenéra: Slavík. Vedoucí týmu: Vrabcová.

Místo dalšího pokroku přišel v předminulé sezoně propad. Boje ve vyřazovací části vystřídala barážová utkání o udržení proti Porubě.

S nejlepším týmem z první ligy sehrála Házená dvě utkání. A obě vyhrála. Zachránila se.

V minulé sezoně to bylo podobné. Jindřichův Hradec musel opět do baráže, kde se střetl s Mostem. Už první utkání ukázalo, že házenkářky Mostu první ligu nevyhrály náhodou. To se potvrdilo i v odvetě a Jindřichův Hradec měl sestoupit do první ligy.

Nakonec se tak nestalo díky rozšíření Interligy o další dva kluby. "Určitě jsme to přivítali. Nikdo z nás ani netušil, že svaz s něčím takovým přijde," dodal Kumpán.

"Pro nás to bylo znovuzrození." Přípravu na sezonu u Vajgaru vyplnily dva turnaje. "S celou přípravou jsem spokojený. Odehráli jsme plno zápasů."

Tréninky probíhaly dvou až třífázově. Do týmu se připojily i Břížďalová, Horečková a Zbožínková z Třebíče, které by měly nahradit Kupkovou, Dolákovou a Klečackou. "Máme hodně mladý tým, který se musí učit," upřesnil Kumpán.

program základní části interligy žen

V posledních dvou sezonách skončil další jihočeský zástupce Sokol Písek na čtvrté pozici. "Cílem je být opět v první čtyřce," uvedl trenér Písku Jan Salač.

jind. hradec

Brankářky: Březinová, Břížďalová, Bezpalcová, Michalová.

Pivotky: Matoušková, Jonová, Pilařová.

Spojky: Kohoutová, Keslerová, Krupicová, Zbožínková, Urbanová, Sigalová.

Křídla: Bubeníková, Eliášová, Hroníčková, Horečková.

Trenér: Kumpán. Vedoucí týmu: Kahoun.

V úvodním utkání, ke kterému na jih Čech přijede Šala, nebude mít trenér k dispozici kompletní kádr. "V přípravě se nám zranily dvě brankářky i Vyhnalová. Šale i tak chceme oplatit loňskou porážku a vyhrát," upřesnil dále Salač.

I Písek v přípravě odehrál dva turnaje. V Otrokovicích a Olomouci.
Oba vyhrál. "Hlavně turnaj v Olomouci byl kvalitní. Herně jsme předvedli výbornou házenou." Kromě Olomouce a Michalovců se Písek utkal i s týmy polské ligy.

Se změnami v kádru je trenér spokojený. "Doplnili jsme ho tak, abychom zaplnili mezery, které nastaly po odchodech některých házenkářek." Do Písku přišly Trnavská, Lidová, Vyhnalová, Michaela Janoušková a Salačová.

Na mateřskou odešla Moravcová. Martina Luzumová, Schmidová a Cejpová jsou dlouhodobě zraněné. Šichmanová, Arnicanová, Veselá, Zelenková a Crhová odešly jinam nebo ukončily kariéru.

V přípravě se házenkářky Písku dvakrát utkaly i s předním ruským celkem Luch Moskva. I přes dvě prohry by to pro ně měl být herní přínos.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze