Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Dubaji se rozdávaly lístky zdarma, ale golfisté hrají pro prázdné tribuny

Dubai World Championship 2009 - Rory McIlroy. | foto: AP

20 2009
(Od spolupracovníka idnes.cz) - Možná to překvapí, ale turnaj Dubai World Championship zatím rozhodně nepřilákal tolik pozornosti, jak by se očekávalo. Mezi diváky je vidět spousta odhalených ženských ramen a pánských kraťasů, neklamná známka, že jde o turisty. O víkendu má přibýt víc tradičních arabských oděvů. Prý.
Exkluzivně Vstoupit do diskuse

Boj o diváka začal už před několika měsíci. Každý, kdo se registroval na oficiálním webu, měl možnost získat lístek zdarma. Přestože organizátoři jich údajně rozeslali na sedmdesát tisíc, zatím se jim nepodařilo přilákat na tribuny důstojný počet fanoušků.

Prý na tom nese svou vinu i řada dalších akcí, které se v Dubaji právě konají – fotbalový turnaj i nesmírně populární Air Show.

Dubai World Championship 2009 - diváci nikde.

Pohled na poloprázdné tribuny je tristní a ani hráčům se to nelíbí. Při historicky prvním odpalu finálového turnaje evropské PGA Tour, který obstarali Bradley Dredge a Jamie Donaldson, jsme stáli pouze s několika málo diváky.

Navíc pořadatelé jsou často mnohem benevolentnější, než by se slušelo. A tak tolik očekávané velké finále provázejí tradiční nešvary nepoučeného publika - cvakání fotoaparátů v průběhu hráčova švihu či telefonování z mobilů přímo na hřišti.

V Jumeirah Golf Resortu mají přitom příchozí i dostatek jiné zábavy. V zákulisí turnaje mohou vyzkoušet svůj golfový švih na simulátorech, děti mají k dispozici skákací hrad a mnoho různých soutěží. Několikrát za den se na drivingu objeví specialista, který ukazuje zajímavé golfové údery. Pochopitelně jsou zde také obchůdky s občerstvením a suvenýry.

Dubai World Championship 2009 - diváci. 

Z nich jsou nejúspěšnější malá golfová markovátka – ta totiž prodávají pěkné slečny chodící mezi diváky. No a odolejte křehkému něžnému stvoření, které vás právě oslovilo s nabídkou na koupi této drobnosti.

Nicméně i přes veškeré problémy a těžkosti s diváckou kulisou zůstávají organizátoři optimističtí. Sázejí především na to, že v sobotu a v neděli přijdou hlavně celé rodiny. Pomoci by měli i hráči samotní, především Rory McIlroy, který je zde v Dubaji velmi populární.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze