Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V cíli jí tekly slzy. Cyklokrosová medaile Češce unikla

1 2010
Výsledku obětovala hodně. Dopředu řekla, že chce medaili, a rvala se o ni. Skončila čtvrtá a připsala si další úspěch v pestré sportovní kariéře. Přesto byla Češka Kateřina Nash po závodě mistrovství světa cyklokrosařek v Táboře moc zklamaná. Neskrývala, že tekly slzy.

V první těžké zatáčce závodu objížděla soupeřky, které zablokovaly trať. Ve sněhu mimo vyjetou stopu jí podklouzlo přední kolo a spadla. Okamžitě nasedla, ale byla ve druhé desítce a soupeřky na čele se nekompromisně vzdalovaly.

"Byla to chyba. V tak krátkém závodě rozhodla o výsledku," posteskla si. Další zpráva z prvního kola říkala, že jede na 12. pozici. Rychle se posouvala dopředu a ukazovala, jak je na kole silná. Soupeřky, které míjela, vypadaly, jako by jen šly.
Jenže jí povrch neseděl. "Nějaké podklouznutí tam bylo," prohodila.

Přitom si nestěžovala na kolo, na galusky, na vybavení. Na nic. Zima jí byla až po závodě, zato pořádná. Po antidopingové kontrole musela hned do sprchy, aby se rozehřála.

A znovu se vrátila k závodu, kterému tolik obětovala. Po druhém kole byla sedmá a na první Nizozemku Vosovou ztrácela 38 vteřin. Ještě tři okruhy ji čekaly.

Když se ve třetím probila na čtvrté místo, měla před sebou v nájezdu do předposledního kola třetí Nizozemku Van den Brandovou o osm vteřin. Přibližovala se, soupeřku měla na dohled. Avšak znovu podklouzla.

Jako by ji v té chvíli opustila víra v dobrý výsledek. Už se třetí příčce tolik nepřiblížila. Na konci čtvrtého kola na ni ztrácela 15 vteřin. "Některý úsek jsem jela líp, některý zase soupeřka," vysvětlila.

Silná byla hlavně na úsecích, kde nemusela zvolnit. Jakmile přišly zatáčky, často se musela rozjíždět z nízké rychlosti. A to ji stálo spoustu sil. I když připravená byla skvěle.

Závod dojela bez větších problémů čtvrtá, ale to ji bezprostředně po projetí cílem neuspokojilo. Spíš zklamalo. Už kvůli divákům. "Kulisa byla nádherná," rozzářila se na chvilku. "Musím poděkovat všem fanouškům, kteří mě hnali dopředu." Těžko říct, kdy zase pojede v kraji, odkud pochází. "Byl to opravdu zážitek závodit doma," podotkla.

Vždyť jezdí po celém světě a nejvíce v Americe, kde žije. "Bylo by krásné zajet o něco lepší výsledek," vzpomněla si znovu na touhu po medaili. "Jestli to mrzí lidi kolem, tak si můžete představit, jak to mrzí mě."

Změnila celou přípravu. Poprvé si protáhla sezonu na kolech do zimy a poprvé závodila v lednu. Cestovala kvůli tomu několikrát mezi Amerikou a Evropou. Trénovala. Neví, jak se dál budou věci vyvíjet.

Zda si zopakuje těžkou sezonu a pokusí se o medaili z terénu příště, nebo zda bude dál preferovat horská kola.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze