Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Chebu se hraje o evropské minigolfové tituly

Oasis of the Seas. Minigolf | foto: AP

12 2010
Minigolfový klub ze západu Čech letos pořádá po poháru národů už druhý vrcholný podnik. Sto dvacet reprezentantů z dvanácti zemí od včerejška soupeří v Chebu o evropský titul v minigolfu.

Vítěz bude znát až po sobotním finále, které se hraje KO systémem. "To bude zřejmě divácky nejatraktivnější," říká Marek Nečekal za pořadatele šampionátu.

Čekat až do soboty by však podle něj byla chyba. "Kdo bereminigolf jako rekreační sport, bude překvapený, na jaké úrovni se dá hrát," říká.

Šance na sobotní vyřazovací souboj mezi šestnácti nejlepšími ženami a dvaatřiceti nejlepšími muži mají také dvě místní závodnice - Jana Nečekalová a Dagmar Hirschmannová a také Dana Dočkalová z Františkových Lázní. "Mezi největší favority turnaje patří ovšem reprezentace Německa, Rakouska a Švédska," říká Nečekal.

Do kategorie seniorů v minigolfu spadají všichni hráči a hráčky starší šestačtyřiceti let. Celý turnaj se odehraje v jednom areálu, jehož součástí jsou dva typy osmnácti jamkových hřišť – betonový minigolf a kratší eternitový miniaturgolf. Sportoviště se nachází v Břehnické ulici v blízkosti vodní nádrže Skalka pod tenisovými kurty.

Chebský minigolfový klub si dal šampionátem skvělý dárek k třicetiletému výročí. Vlastně další z dárků, už v květnu se totiž v Chebu hrálo o pohár národů.
"Oba turnaje jsou důkazem toho, že místní oddíl má velké jméno i za hranicemi České republiky," ví Nečekal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze