Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Chebu nebude chybět ani brankářka Černá

4 2006
Cheb - Za účasti šesti týmu odstartuje ve středu už třiatřicátý ročník tradičního turnaje házenkářek o Štít města Chebu. Český výběr do soutěže vstoupí utkáním proti Turecku, dalším účastníkem skupiny A je Ukrajina. Ve skupině B jsou Island, Slovensko a Nizozemsko. Zápasy o umístění vyvrcholí chebské klání v sobotu.

Na přání českého trenéra Lubomíra Krejčíře sehraje každé z družstev čtyři
zápasy.

Proto mimo duelů ve skupině a utkání o konečné umístění čeká týmy ještě zápas s jedním družstev ze druhé skupiny. Domácí celek se tak střetne se Slovenskem, Nizozemsko s Ukrajinou a Turecko s Islandem - tyto dvojice byly vytvořeny podle postavení družstev v žebříčku IHF.

Pro české hráčky je turnaj jedinou přípravou před červnovým play off o postup na mistrovství Evropy, v němž se svěřenkyně trenéra Krejčíře utkají  se Španělskem.
"Kádr pro chebský turnaj bude hodně podobný tomu, s nímž sehrajeme zápasy play off. Očekávám, že družstvo naváže na solidní základ z podzimu, kdy se vytvořil dobrý kolektiv," řekl Krejčíř.

Z pozvaných hráček se omluvila jen Petra Válová hrající ve Slovinsku ligovou soutěž. "V naší domácí soutěži však podává výborné výkony na tomto postu Nevařilová a kvůli přetlaku mezi levačkami jsem tentokrát nepozval z Norska Ivu Zámorskou a Alenu Vojtíškovou z Německa. V hledáčku je ještě Jonášová, která se po zranění vrací do dobré formy," uvedl Krejčíř.

Nominace Česka
Brankářky:
Lenka Černá, Barbora Raníková (obě DHK Olomouc).
Pivotky: Pavla Nevařilová (Veselí n. M.), Jana Simerská (Le Havre/Fr.)
Křídla:  Barbora Stuchlová (DHK Olomouc), Simona Roubínková (Veselí n. M.), Martina Knytlová (Elda Prestigio/Šp.), Jana Arnošová (MJC Trier/Něm.).
Spojky: Lucie Fabíková (Bergen/Nor.), Lenka Kysučanová (HC Zlín), Alena  Polášková
(Sondejyske/Dán.), Pavla Poznarová (HC Zlín), Marta  Adámková (Slavia Praha), Martina Šašková (BM Roquetas/Šp.), Klára Černá (Slavia Praha), Lanka Fleková (Veselí n. M.).

Program turnaje
Středa 5. dubna:
16:00, Slovensko - Island, 18:00, ČR - Turecko, 20:00, Ukrajina - Nizozemsko.
Čtvrtek 6. dubna: 16:00, Turecko - Ukrajina, 18:00, ČR - Slovensko, 20:00, Nizozemsko - Island.
Pátek 7. dubna: 16:00, Island - Turecko, 18:00, ČR - Ukrajina, 20:00, Slovensko - Nizozemsko.
Sobota 8. dubna: 10:00, o 5. místo, 12:00, o 3. místo, 14:00, finále.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze