Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Čedžu se do vedení dostali Goya a Jaidee, turnaj byl zkrácen

Tano Goya, druhé kolo Ballantine´s Championship 2010. | foto: AP

23 2010
Nejdůležitějším rozhodnutím pořadatelů turnaje Ballantine´s Championship bylo jeho zkrácení na tři kola. Účastníci dnes teprve rozehráli druhé, větší část z nich sotva absolvovala první. V čele je dvojice Tano Goya, Thongchai Jaidee se shodným průběžným výsledkem osm ran pod par.

Čtvrteční program na hřišti Pinx Golf Clubu narušila mlha, nehrálo se šest hodin a deset minut. Jihokorejští organizátoři chtějí dosáhnout toho, aby turnaj, zařazený do Asian Tour i European Tour, skončil v neděli.

Po čtvrtku vedl Australan Marcus Fraser, jenž stačil dokončit celou první osmnáctku a zahrál skvěle. Dosáhl skóre 65 ran, tedy sedm pod par. Dnes ale na jeho flight nedošlo.

Pozici lídrů v podniku s dotací 2,2 milionu eur tak převzali jiní. Argentinec Goya byl první, kdo se posunul na průběžné skóre -8. "Postupoval jsem jamku po jamce a snažil se nestěžovat si," uvedl poté, co v krátkém sledu absolvoval skoro dvě úplná kola.

Připojil se k němu také Jaidee (na snímku). Thajec zahrál druhé kolo na 67 ran a mohl litovat double bogey na šesté jamce, jímž svou bilanci výrazně pokazil. "Odehrál jsem dnes 35 jamek, takže to byl opravdu těžký den," ulevil si.

Thongchai Jaidee, druhé kolo Ballantine´s Championship 2010.

Dva z předpokládaných favoritů dosáhli v prvním kole bilance -4 a dělili se o osmé místo. Američan Anthony Kim dokončil kolo bez bogey. Jihoafričan Ernie Els se jednoho dopustil, ale svého konkurenta dorovnal. Také je čeká kompletní druhé kolo až v sobotu.

Jang selhal

Do top 10 se na ostrově Čedžu po úvodním dějství zařadilo pět hráčů pořadatelské země, avšak daleko za nimi byl nejuznávanější Korejec Jang Jong-un, jenž vstup do turnaje totálně pokazil.

Skóre +5 zapříčinily hlavně jeho chyby na páté a jedenácté jamce, kde zahrál double bogey. Eagle na desítce byl ojedinělou ukázkou umění loňského vítěze PGA Championship. Druhé kolo zahrál lépe, ale ani výsledek +1 zdaleka nestačil na cut.

Ten bude určen po sobotě, na neděli je naplánováno finálové kolo pro 65 hráčů a ty, kteří budou na děleném 65. místě.

Jang Jong-un, první kolo Ballantine´s Championship 2010.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze