Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Brně se představí rekordní počet jezdců

12 2006
Brno - Takovou účast Masarykův okruh v Brně ještě nezažil. Na Memoriálu Františka Šťastného se přestaví téměř pět stovek jezdců. "V některých kubaturách je přihlášeno více než 63 jezdců, což je maximální propustnost trati na tréninky," řekl ředitel závodu Václav Janek. Na startu se ve třinácti závodech objeví reprezentanti z osmnácti zemí.

O víkendu se v Brně pojede třetí díl mistrovství České republiky v závodech silničních motocyklů a zároveň součástí Poháru Alpe Adria.

"Tak početně obsazenou akci za své třicetileté působení na Masarykově okruhu nepamatuji," říká Janek. "Zřejmě budeme muset ještě přepracovat časový plán tréninků i závodů."

Diváci budou mít od pátku do neděle vstup na tribuny zdarma.

Z českých jezdců poutá největší pozornost start Igora Kalába, jenž je v průběžném pořadí mistrovství Evropy ve třídě do 125 ccm na druhém místě.

Do okruhu favoritů patří v této kubatuře objev letošní sezony šestnáctiletý Michal Šembera, ve třídě do 250 ccm bude aspirovat na nejvyšší příčky Michal Filla, jenž je v průběžném pořadí mistrovství Evropy třetí.

"Na titul domácího mistra pomýšlet nemohu, neboť ze šesti závodů pojedu pouze v neděli v Brně. Hlavní část mého týmu bude o víkendu na závodě mistrovství světa na německém Sachsenringu, takže budu odkázán hodně na sebe," uvedl Kaláb, jenž bych si chtěl vyzkoušet brněnskou trať před srpnovým mistrovstvím světa.

Ve třídě superstock bude zajímavý start Ondřeje Ježka, jenž už postoupil v mistrovství Evropy na osmé místo.

Na startu by se měli představit i jezdci z kategorie superbiků Jiří Mrkývka, Jiří Dražďák, Marek Svoboda a Miloš Čihák, kteří dostali divokou kartu na závod mistrovství světa superbiků, jenž se pojede v Brně o týden později.

Mrkývka startoval v mistrovství světa v minulých sezonách pravidelně. Letos se mu ale nepodařilo sehnat nový motocykl, a proto se představí pouze v Brně.

"Pojedu na loňském stroji Ducati. Domácí šampionát beru jako přípravu na mistrovství světa, neboť v letošní sezoně jsem mnoho netrénoval. Objel jsem pouze třicet okruhů," řekl Mrkývka.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze