Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Brně hrozí konec volejbalové extraligy. Přijde nový finanční partner?

Brno - ČZU Praha: Josef Mlčuch (v modrém) smečuje | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

5 2010
Skončí v Brně volejbalová extraliga? Je to sice divoká představa, ovšem nikoliv nereálná. Pro fanouška, který zítra zavítá v Ostravě na první extraligové kolo, se od loňska nic nezmění. I nadále bude brněnský tým vystupovat pod názvem RWE Volejbal s obměněným kádrem, který má ambice být v následujícím ročníku do šestého místa.

Ovšem hlavička RWE bude v názvu jen do 31. prosince. "Na konci srpna jsme dostali dopis, že sedmiletou spolupráci ukončí," vysvětlil prezident klubu Ladislav Chodák.

Roční příspěvek energetického giganta tvoří 30 procent klubového rozpočtu, takže jeho absence se stává pro současné fungování oddílu likvidační.

"Odcházíme z extraligového klubu i z mládežnického projektu. Naše prostředky jsou omezené a chceme se věnovat podpoře škol, vědy, českého filmu a lyžování," uvedl mluvčí společnosti pro jižní Moravu Jiří Bezděk.

Odchod z mládežnického projektu a podpora škol zní sice paradoxně, nicméně klub se pokouší s nastalou situací popasovat.
"Je zvláštní, že ukončí z ničeho nic podporu mládeže. Projekt v Jihomoravském kraji běžel sedm let, fungoval výborně a měl výsledky.

Vložilo se do něj dvanáct milionů a logo RWE bylo vidět na spoustě míst," diví se Chodák nečekanému rozhodnutí. "Přitom na mládež by stačilo 1,5 milionu ročně. Takhle projekt skončí a znovu se bude rozjíždět jen těžko, spíš se to nikomu už nepodaří. Mrzí mě to, ale je na příslušných veřejných institucích, aby se rozhodly, jestli dál chtějí, aby na jižní Moravě volejbalová mládež fungovala," tvrdí Chodák.

Klubová mládež bude pokračovat určitě, otázkou zůstává, kam budou hráči odcházet do extraligy. "Partnera bychom chtěli sehnat do 15. listopadu, protože pak už by nebylo seriózní hráčům něco slibovat. Když se to nepovede, může se stát, že extraligu prodáme do jiného města i se smlouvami hráčů," maluje nejčernější variantu Chodák.

Další možností je dohrát soutěž s dorostenci. Variantou by bylo ještě zrušit mládež a mít jen vynikající A tým. "Ale to mi přijde padlé na hlavu. Mládeži už se věnujeme jen my a Praha a to se časem v českém volejbale projeví," míní prezident.

Klub tak na začátku sezony, která měla být nejúspěšnější za posledních pět let, řeší nečekané problémy. "Přitom spolupráce s Bratislavou a současným sportovním ředitelem Ivanem Husárem byla nastartovaná velmi dobře a za stejné peníze se zlepšujeme," říká Chodák.Najdete na iDNES.czmobilní verze