Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Brně bude vždycky super parta, říká nahrávačka Kubínová

Šárka Kubínová (dole druhá zleva) se raduje se spoluhráčkami | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

1 2009
Bude jí teprve 21 let, ale těžko si bez ní představíte tým finalistek volejbalové extraligy. Nahrávačka Šárka Kubínová je mozkem hry KP Brno.

Za ženy hrajete pátou sezonu. Cítíte se už spíše tahounkou než benjamínkem, přestože je vám dvacet?
Sama se vyloženě tahounkou necítím, protože nejsem nejstarší. Ale když mi asi před týdnem bylo oznámeno, že jsem střední generace, tak mě to šokovalo a asi budu muset trochu změnit přístup. (smích)

To znamená, že začnete brát volejbal víc vážně?
Asi tak. I když je pravda, že už teď to na mě hodně leželo, ale čím tady budu déle, tím to bude horší. A budu patřit do staré generace. (smích)

Někdejší brněnský trenér Miroslav Čada o vás před čtyřmi lety prohlásil, že můžete vyrůst v jednu z nejlepších nahrávaček v republice. Bylo to velké povzbuzení?
To určitě, protože Čadu považuju za velmi kvalitního trenéra. A každé takovéhle slovo mě povzbudí.

Co o ní říká trenér Ondřej Marek

"Proti předchozím sezonám na ní stojí výkon družstva. Předtím těžila ze hry Terezy Tobiášové a Mariky Bendové (za svobodna Těknedžjanové – pozn. red.). Svoji roli zvládá dobře a určitě patří k nejlepším nahrávačkám v extralize. Mezi její přednosti patří dobře zvládnutá nahrávka za hlavu."

Když jste přišla do áčka, bylo to hledání náhrady za Janu Šimánkovou, která odešla do zahraničí. Bylo to štěstí, že zrovna odcházela?
Já jsem se se Šimi vlastně vůbec nesetkala a ani jsem o ní nevěděla. Než jsem do týmu přišla, tak jsem vůbec netušila, že vůbec hraje. Byla jsem hozená do vody a nevěděla jsem, kdo tady byl a po kom nastupuju. Druhou nahrávačkou byla tehdy Lenka Krejčířová.

Vy jste ji vlastně přeskočila a od té doby byla nahrávačskou jedničkou...
A rozhodla jsem se, že tuhle pozici nepustím.

Jaký je současný tým ve srovnání s těmi předchozími?
 Rozhodně je mladší a méně zkušený. Když jsem přišla já, tak jsem šla do ženského týmu a byly to skutečně ženy. Teď jsme nezkušené, děláme chyby, které se neděly. Ale parta je supr, na tohle si nemůžu stěžovat. V Brně byla vždycky skvělá parta a asi to tak vždycky bude.

Co se změnilo v Brně s příchodem trenéra Marka před sezonou?
On je mladší, takže má k trénování jiný přístup. Je takový lidštější a je to taky fajn.

Je pro vás překvapení, že jste prošly do finále tak snadno a neztratily ani jeden zápas?
To jo, protože se Slavií jsme měly celkem problémy a říkaly si Ajajaj, nebude to nejlehčí. A Olomouce jsme se po poslední prohře docela bály. Ale jak to začalo, tak jsme chytily vítěznou slinu.

Po finále sezona končí, co bude dělat Šárka Kubínová?
Čtrnáct dní si odpočinu, ale budu muset pokračovat se školou. Sportovní fakulta mě baví, ale s těmi tréninky to není lehké skloubit. Je náročná na čas a uvidím, jestli to zvládnu během tří let. (smích)

A jak odpočíváte od volejbalu a od školy?
Baví mě si číst, být s přítelem. A určitě bude s holkama nějaká party, ať dopadne finále jakkoli.

Autor:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze