Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V boji o Ryder Cup jde do tuhého, Američanům zbývá šest týdnů

Kapitáni rydercupových týmů. USA povede Corey Pavin (vlevo), Evropu Colin Montgomerie | foto: AP

8 2010
Řada hráčů už je ve Skotsku, kde se připravují na třetí major sezony - 150. ročník British Open. Kromě toho se blíží uzávěrka rydercupových nominací. Kapitána USA Coreyho Pavina trápí forma svých svěřenců, naopak jeho protějšek Colin Montgomerie je se svými svěřenci spokojen.

Nebývá obvyklé, aby hráči dali přednost evropské před americkou tour. Tento týden tomu tak bude kvůli 150. ročníku British Open, které se za týden hraje v St. Andrews. A právě těsně před ním má evropská golfová série na programu Scottish Open, kde mohou hráči načichnout atmosférou, která bude panovat v kolébce golfu.

Phil Mickelson bude opět útočit na post světové jedničky, na které je už pět let nepřetržitě usazen Tiger Woods. Ten na Scottish Open startovat nebude, i když ještě v úterý hrál charitativní turnaj v Irsku. Po něm odletěl domů na Floridu, novinářům neochotně odpověděl, že chce vidět své děti.

Phil Mickelson, Tiger Woods, HSBC Championship

Tiger Woods zatím Philu Mickelsonovi v boji o post světové jedničky úspěšně vzdoruje

Ryder Cup se blíží

USA

1. Mickelson, 2. Furyk, 3. Kim, 4. Glover, 5. D. Johnson, 6. Woods, 7. Kuchar, 8. Stricker, 9. Barnes, 10. Mahan, 11. Crane, 12. Overton

Čím dál víc se také hovoří o Ryder Cupu, nominačními žebříčky mohou následující dva týdny výrazně zamíchat. I proto zejména evropští hráči nehodlají vynechat Scottish Open, někteří Američané budou hrát John Deere Classic na PGA Tour a golfisté ze zemí, kterých se Ryder Cup netýká, se budou připravovat přímo v St. Andrews.

Kapitán amerického týmu Corey Pavin má se svými hráči momentálně více starostí než jeho evropský protějšek Colin Montgomerie. Zatímco zejména hráči z Britských ostrovů prožívají zlaté časy, a to i za Atlantským oceánem, Američanům se moc nedaří.

Evropa

Světový: 1. Westwood, 2. McIlroy, 3. McDowell, 4. Poulter, 5. Donald
Evropský: 1. Westwood, 2. Poulter, 3. McDowell, 4. McIlroy, 5. Kaymer

Na Tigeru Woodsovi se podepsal sexuální skandál a půlroční pauza, Phil Mickelson střídá dobré výsledky s méně výraznými, Stewart Cink, Steve Stricker a Lucas Glover se trápí, Anthony Kim se léčí po operaci palce a jeho návrat se stále oddaluje. Zach Johnson sice vyhrál Colonial, ale bylo to jeho jediné letošní umístění v první desítce. I proto bude tento týden hrát na PGA Tour, aby nahnal rydercupové body.

Ryder Cup, trofej

Ryder Cup, trofej

Osm z dvanácti jmen amerického týmu bude známo po 15. srpnu. Ti budou vybráni na základě finančního žebříčku. Dalším čtyřem kapitán Corey Pavin udělí divoké karty.

Woods je momentálně na šestém místě, rozdíl mezi ním a devátým Rickem Barnesem je však nepatrný. Mohl by se Ryder Cup odehrát bez Woodse? Ano, mohl. Poslední ročník USA vyhrály i bez něj. Ale Woods dříve uvedl, že divokou kartu nechce. A i Pavin naznačil, že divoké karty by případně mohly být uděleny jiným hráčům. Na to kontroval legendární Jack Nicklaus, který kapitánovi týmu vzkázal, že pokud nevezme Woodse, pak si má zajít na prohlídku hlavy.

Colin Montgomerie

Colin Montgomerie

To vše důkladně pozoruje i Montgomerie, jenž po úspěších zejména britských hráčů na americké půdě prohlásil, že Evropa bude favoritem.

Graeme McDowell vyhrál US Open, Justin Rose na PGA Tour triumfoval během měsíce dvakrát, svá první vítězství v USA letos slavili Rory McIlroy a Lee Westwood. A všichni tito hráči jsou žhavými kandidáty do "Montyho" týmu. Do evropskéhu týmu se vybírá devět hráčů podle dvou žebříčků, tato jména budou jasná po 22. srpnu. Poté skotský golfista udělí tři divoké karty.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze