Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Běchovicích půjde i o tituly

6 2000
S u z u k a - Již postočtvrté se v neděli uskuteční běžecký závod Běchovice - Praha s tradičním startem na 13. kilometru silnice E 15 v Běchovicích. Stejně jako v minulých letech se budou na trati o délce 10.013 metrů rozdělovat domácí tituly v silničním běhu. Jejich držiteli jsou od loňska Pavel Faschingbauer a Petra Drajzajtlová, vítězi 103. ročníku se stali Drajzajtlová a Ukrajinec Nikolaj Antoněnko. Nejstarší silniční běh v Evropě se letos koná v nezvykle pozdním termínu, neboť se pořadatelé rozhodli vyhnout střetu se zasedáním Mezinárodního měnového fondu.

Nejvíc znatelné byly vlivy zemětřesení v tiskovém středisku a také v boxech, odkud se bezprostředně po prvních záchvěvech nahrnuli do naváděcí uličky týmoví mechanici. O zhruba  minutu trvajícím přírodním úkazu nevěděli nic pouze jezdci, kteří v té době kroužili na dráze při volném tréninku.

"Celkem jsem se vyděsil," přiznal testovací jezdec McLarenu Olivier Panis, kterého zemětřesení zastihlo v boxech. "Na trati jsem nezaznamenal ani náznak něčeho nezvyklého," říkal naproti tomu lídr šampionátu Michael Schumacher.

Sportovní šéf BMW Gerhard Berger nejprve na zemětřesení nevěřil. "Myslel jsem si, že nebylo něco v pořádku s práškem, který jsem si těsně před tím vzal," usmíval se později Berger a ve vážnějším tónu dodal. "Ralf Schumacher těsně poté přijel do boxů a hlásil, že auto se nechovalo tak, jak má."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze