Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Andalusii jsou znovu dva lídři, ale jiní - Oosthuizen a Hutsby

Louis Oosthuizen | foto: www.europeantour.com

26 2010
Andaluský turnaj snáší důkaz za důkazem, že špičkový golf žije érou nesmírné vyrovnanosti. Po dvou kolech se v čele shodným skóre 10 ran pod par usadili muž na vzestupu Louis Oosthuizen a Sam Hutsby, outsider jak má být, ale možná s velkou perspektivou.

Oba předvedli na hřišti Parador de Málaga nejlepší páteční výkon 63 ran a spolu s nimi ještě Angličan James Morrison, jemuž to pomohlo k postupu na průběžné osmé místo.

Oba golfisté s nejlepším výsledkem po úvodním dnu, o něco klesli - dánský obhájce titulu Sören Kjeldsen na třetí místo (je o dvě rány zpět) a Skot Paul Lawrie až na pozici čtvrtou, kterou zaujímá spolu s dalšími třemi účastníky turnaje European Tour, dotovaného rovným milionem eur.

Zejména Oosthuizenova dnešní skórkarta je pozoruhodná. Na sedmé čtyřparové jamce, kde ve čtvrtek zahrál pěkné birdie, ho potkal nepopulární "dabláč", ale tyto dvě rány navíc se mu podařilo zase umazat díky eaglu na dvanáctce.

Sedmadvacetiletý Jihoafričan byl před týdnem druhý na turnaji o Trofej Hassana II. v Maroku a zjevně zůstal při chuti.

Na rozdíl od hráče, který si nalinkoval vzestup mezi světovou golfovou elitu už před několika lety, je jednadvacetiletý Hutsby (na snímku) v této společnosti totálním zelenáčem, ačkoli je nutné vědět, že v jeho případě se jedná o hvězdu loňského Walker Cupu, byť z poraženého týmu.

Sam Hutsby

Ve Španělsku se ostrovnímu hráči dařilo už jako amatérovi a loni byl osmý mezi profesionály na Castelló Masters.

Základ k dnešnímu úspěchu položil Angličan zkraje (začal z desátého odpaliště). Přestože se o druhé zdejší devítce tvrdí, že je o něco těžší, na své osmé jamce už byl Hutsby na bilanci -6.

Cutem, jehož hodnota se zastavila na hranici -1, těsně prošel hostitel Miguel Ángel Jiménez. Andaluský patriot vložil do organizace turnaje svoje peníze, jinak by bez sponzora z kalendáře European Tour pravděpodobně vypadl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze