Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Užívám si sezonu, která je perfektní, usmívá se házenkář Filip

Jan Filip | foto: Alex Wipf

15 2010
Švýcarský titul má na dosah, k tomu si zahraje semifinále Poháru EHF. Házenkář Jan Filip, působící v Schaffhausenu, zkrátka zažívá parádní jaro.Nyní si ho zpestří reprezentačními starty v rámci turnaje O pohár České televize. "Sezona je perfektní, užívám si ji," pousmál se křídelník Filip.

Turnaj je pro národní tým jedinou přípravou na baráž o mistrovství světa se Srbskem. Je to dobrá generálka?
Tři zápasy ve třech dnech nejsou v tuto dobu ideální, všichni toho mají dost. Bohatě by stačily dva. Na druhou stranu tady chybí kluci, kteří by měli hrát v létě, takže je to hlavně generálka pro kluky, kteří tady dlouho nebo vůbec nebyli. Je to příjemné zpestření během sezony, týden doma považuju za dobrý. Důležité je, že můžeme být pohromadě, i když nejsme v kompletním složení.

A taky se můžete předvést českým fanouškům, že?
Doufám, že přijdou, když nároďák hraje doma. I pro nás je to lepší, než kdybychom museli někam jet. Většina z nás má cestování za celý rok dost.

Přijel jste v dobré náladě ze Schaffhausenu, kde vás trénuje zuberský rodák Petr Hrachovec. Jak se vám pod ním hraje?
Dobře. Od začátku sezony jsem spokojený. Petr je výborný trenér, což ukazují naše výsledky. Kdyby taková byla každá sezona, je to optimální.

Postoupili jste do semifinále Poháru EHF, kde na vás čeká třetí tým německé bundesligy Flensburg. Jak odhadujete šance na postup?
Bude to těžké, ale rozdíl mezi ním a Göppingenem (Schaffhausen ho vyřadil ve čtvrtfinále – pozn. aut.) je minimální. Máme svou kvalitu, nebojíme se.Najdete na iDNES.czmobilní verze