Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Uvidíme, kdo bude nakonec mít nos nahoru, říká soupeřka Špotákové

Oštěpařka Christina Obergföllová brala v olympijském finále bronz. | foto: Reuters

11 2009
Loni ovládla německá atletka Christina Obergföllová oštěpařské klání na Zlaté tretře, nenechala Barboru Špotákovou doma vyhrát. Letos si s ní souboj v Ostravě zopakuje. Špotáková se za rok proměnila v olympijskou vítězku i světovou rekordmanku. Obergföllová ovšem o kousek před ní vede letošní světové tabulky.

Dvě výtečné oštěpařky se ovšem 17. června v Ostravě utkají také s Ruskou Marií Abakumovou. Sejdou se tak tři olympijské medailistky z Pekingu. "Moc se těším, loni se mi v Ostravě líbilo, vyhrála jsem, porazila Báru. Zlatá tretra je pro mě prvním vrcholem sezony. Sama jsem zvědavá, jaké výkony z toho vzejdou," řekla Obergföllová v telefonickém rozhovoru s českými novináři.

Barbora Špotáková říkala, že v Ostravě chce vyhrát? Co vy na to?
Rozumím tomu, že chce doma vyhrát. Já bych taky chtěla. Je evidentně v dobré formě, ale já taky. Myslím, že to bude zajímavý závod a uvidíme, kdo z nás bude mít na konci dne nos nahoru.

Špotáková hodila v pondělí v Praze výkon 68,23 metru a na 17 centimetrů se přiblížila vašemu vedení ve světových tabulkách.
Ano, slyšela jsem. Zlepšuje se závod od závodu. Určitě bude chtít v Ostravě hodit ještě víc.

Uvidí tedy diváci poprvé na českém území hod za 70 metrů?
Dokáži si to docela živě představit.

Povězte, jaké máte vztahy se Špotákovou mimo dráhu. Jste kamarádky?
Byly jsme nedávno spolu na mítinku ve Štrasburku, dokonce jsme tam zašly večer na pivo, dobře jsme pokecaly. Mimo závody jsou naše vztahy na kamarádské bázi, ale jakmile závodíme, nic si nedarujeme.

Barbora říkala, že jste se lekla, když jste zjistila, že dorazí do Štrasburku. Co je na tom pravdy?
Byla jsem překvapená, když se tam objevila. Pro mě to byl menší mítink kousek za domem, jen třicet kilometrů přes hranici do Francie. Říkala jsem si, že tam přijedu, něco hodím a zase pojedu zpátky. Pak se tam objevila Bára a já musela rázem změnit svůj postoj k tomuto závodu.

A z výsledku jste pak byla také překvapená? Špotáková vyhrála za 66,31.
Zase tolik ne. Barbora mě svým výkonem nepřekvapila, spíš jsem byla zklamaná ze sebe, že jsem nehodila dál. Ale koncem týdne už jsem zase hodila 67 metrů. To je normální průběh sezony. Jsem v pohodě.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze