Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


New Orleans znovu nahradí Charlotte. Tentokrát kvůli toaletovým právům

PŘEDČASNÁ RADOST. Adam Silver (vlevo) a Michael Jordan oznamují, že Charlotte bude hostit Utkání hvězd NBA v roce 2017. Nebude. | foto: AP

20 2016
Před čtrnácti lety New Orleans „sebralo“ Charlotte celý klub basketbalové NBA. Teď dostalo „jen“ Utkání hvězd. Exhibiční víkend, který vyvrcholí 19. února příštího roku, tak má očekávanou náhradu za dříve zvažovaného hostitele.

New Orleans přitom bylo dějištěm All Star Game NBA už v letech 2014 a 2008. Charlotte má přislíbeno, že se bude moci ucházet o pořádání akce v roce 2019.

Původní plány na konání akce v Charlotte vzaly zasvé 21. července. Vedení NBA odebráním akce, která hostitelskému městu přináší devítimístné příjmy, sankcionuje stát Severní Karolína za zákon diskriminující homosexuály, bisexuály a transgenderové osoby.

Právní úprava totiž mimo jiné nařizuje, aby transgenderoví lidé používali veřejné toalety podle pohlaví v rodném listu a ne podle jejich přání, jak se snaží zavést federální vláda.

Deset amerických států už kvůli tomuto právnímu sporu podalo na administrativu prezidenta Baracka Obamy žalobu u soudu v Nebrasce.

„Uvědomujeme si, že NBA nemůže rozhodovat o zákonech v každém městě nebo státu a zemi. Ale také je nám jasné, že nemůžeme úspěšně pořádat Utkání hvězd v Charlotte v klimatu, který tam kvůli zákonu panuje,“ uvedlo vedení ligy před měsícem ve svém prohlášení.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze