Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stavěla v Ústí střídá Pištěcký. Hodně si od něj slibujeme, říká šéf Hrubý

Antonín Pištěcký.(vpravo) ještě jako hráč v dresu Ústí, | foto: Karel Pešek, MAFRA

9 2016
Nečekaná změna nastala u ústeckých basketbalistů. V týmu, který v minulé sezoně po dvou letech nepostoupil do play-off NBL, končí na vlastní žádost trenér Martin Stavěl. Nahradí ho Antonín Pištěcký, dosavadní šéftrenér mládeže a bývalý hráč Ústí či Děčína.

„Bylo to jako blesk z čistého nebe, počítali jsme s tím, že Martin Stavěl zůstane. Ale když nám oznámil, že končí, dohodli jsme se s Tondou Pištěckým. Je to ambiciózní kluk, hodně si od něj slibujeme,“ říká Tomáš Hrubý, ústecký generální manažer.

Vysvětlil vám kouč Martin Stavěl, proč se rozhodl skončit?
Z rodinných důvodů. Nechtěli jsme se v tom nějak víc šťourat, jeho rozhodnutí respektujeme a přejeme mu všechno dobré do soukromého i profesního života, pokud někde bude pokračovat dál. Chtěl bych mu poděkovat za odvedenou práci, dvakrát šesté místo, na které s týmem dosáhl, to je v dějinách našeho klubu ojedinělé.

Co rozhodlo pro Stavělova nástupce Antonína Pištěckého?
Hrají pro něj velké plusy. Má trenérskou A licenci, je to mladý ambiciózní kluk, jako trenér mládeže nastavil laťku vysoko. Považuju ho za největšího odborníka v klubu. Vím, že stejně pokukoval po tom, že jednou bude nejvyšší soutěž trénovat. Když jsem s tím za ním přišel, domluvili jsme se za tři minuty. A jdeme do toho.

Zvažoval i někoho zvenčí, nebo byl Pištěcký první volba?
Můžu na rovinu říct, že varianta byla i trenér - cizinec. Ale potom, co jsem mluvil s více adepty, jsem se rozhodl, že dáme šanci Tondovi. Je to šance pro něj, ale i pro klub. Máme v něm jistotu do budoucna. On chce trénovat s mladými hráči, chce mít progres. Slibuji si od něj opravdu hodně. Smlouvu jsme s ním uzavřeli na tři roky, dostane prostor. Je to trošku neznámá, máme teď trochu skluz, ale do léta je času dost, všechno to doženeme.

Jak to v současné chvíli vypadá s hráčským kádrem?
Můžu říct, že zůstávají Jiříček, Votroubek, Pecka a Bosák, kteří mají delší smlouvy. To české jádro chceme ještě rozšířit a doplnit o Američany. Myslím si, že Tonda Pištěcký nastaví trend, že bude chtít hrát s mladými hráči, takže uvidíme. Je to teď běh na dlouhou trať, ale my jsme se do toho obuli, a já věřím, že to bude dobré.

Zůstane v Ústí některý z Američanů, kteří tu byli v minulé sezoně?
Oslovili jsme všechny. Všichni dostali nabídku. Ale jestli budou pokračovat, to je ještě otevřená záležitost. Mají dost času, samozřejmě koukají i na jiné nabídky. Ale třeba s Barhamem jsme byli spokojeni a byli bychom moc rádi, kdyby zůstal.

Trenérská změna přišla sice nečekaně, ale na druhou stranu v docela dobrou dobu, po ne moc vydařené sezoně. Souhlasíte?
Je to tak. Sezona se opravdu nepovedla, chceme si z toho vzít nějaké ponaučení. A do té nové jít s čistým stolem a nastavit laťku tak, jak byla předtím. Rádi bychom navázali na ty dva předešlé roky, kdy jsme dosáhli na šesté místo.

To tedy bude vaším cílem pro příští sezonu?
Cíle si člověk musí vždy dávat ty nejvyšší, takže určitě chceme postoupit do play-off vyhnout se Nymburku, čili být v základní části nejhůř sedmí, spíš šestí. Zkusíme tu laťku zase zvednout. A hlavně chceme, aby chodila plná hala, protože basket se tady dostal díky výsledkům do popředí a my tento trend chceme udržet.Najdete na iDNES.czmobilní verze