Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Úleva pro volejbalové Ústí, extraligová záchrana už je blízko

Jakub Salon (uprostřed) se svými spoluhráči z Ústí. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

25 2015
Ještě to není jistota, ale záchrana už je blízko. Volejbalisté Ústí v Brně poprvé v sezoně naplno bodovali, po výhře 3:1 (-19, 21, -19, -18) frnkli poslednímu Havířovu o tři body a do konce extraligy už zbývají jen tři kola.

„Možná nám k jistotě bude stačit ještě jedna výhra, možná už jen bod. Jsme na dobré cestě,“ těší generálního manažera Miroslava Přikryla, že jeho Ústí je na konci těžké sezony snad z nejhoršího venku.

Záchrana je blízko, je to úleva?
Jistě, máme dobře našlápnuto, byť pořád není hotovo. Ale je fakt, že Havířov musí uhrát z posledních tří zápasů čtyři body, což je dost. Má sice trošku lepší vylosování, týmy ze spodku tabulky Brno a Ostravu, ale prostě musí. A my už jen můžeme.

Doufal jste, že zrovna v Brně se Ústí povede dosáhnout na první tříbodovou výhru v sezoně?
Měli jsme to tam vytipované jako jeden ze zápasů, kde bychom mohli bodovat. Vlastně jsme si řekli, že to je možná naše poslední reálná šance, jak uskočit Havířovu, což se naštěstí povedlo díky bojovnosti i prožitku hráčů, kteří k tomu přistoupili, jak se k extraligovému utkání má. Musím vyzdvihnout výkon Martina Macha. Nejen na bloku, ale i jako hecíře. Dokázal mančaft podržet, vyburcovat.

A vy slavíte klíčový úspěch.
Je to výborné. Pomohlo nám i to, že nás doprovázela skupina zhruba deseti fanoušků, kteří utvořili nevídanou a velmi motivační atmosféru. Když televize na poslední chvíli vybrala zápas do přímého přenosu, trenéři se toho obávali. Ale ten tlak byl nakonec spíše ku prospěchu a mnohem méně ho zvládlo Brno.

S jakými soupeři byste v posledních třech kolech ještě mohli něco urvat?
V zápasech doma se Zlínem a v Praze máme šanci ještě udělat nějaké překvapení. Teď jedeme na palubovku neporaženého Liberce, tam se dá těžko čekat zázrak.

A už jste přemýšlel o příští sezoně? Bude to v Ústí konečně ten útok na play-off?
To už jsme chtěli letos, tým byl složený na boj o sedmé osmé místo. Ale bohužel nás zbrzdila zranění, museli jsme hodně improvizovat a nezvládli střední pasáž sezony. Soutěž je kratší, jen dvoukolová, není moc prostoru na nějaké dohánění mank. Druhou šanci nedostanete.

A ta příští sezona?
Moc jsem o ní ještě nepřemýšlel, když ani nevím, co budu nabízet sponzorům. Jestli to bude pořád extraliga. Já doufám, že ano, ale dokud nemáte jistotu, nemůžete stavět vzdušné zámky.Najdete na iDNES.czmobilní verze