Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nevíme si s tím rady, přiznává šéf extraligových odpadlíků z Ústí

Generální manažer ústeckých volejbalistů Miroslav Přikryl | foto: Petr Bílek, MF DNES

12 2017
Jak zastavit porážky volejbalového Ústí nad Labem? Možná už úkol spíš pro mága. Hráči, trenér ani šéf klubu Miroslav Přikryl zatím žádný způsob nenašli.

„Momentálně si s tím nevíme rady,“ přiznává Přikryl, jehož Ústí je přišpendlené na dně extraligové tabulky kvůli tristní bilanci; ze třinácti zápasů má jedinou výhru a 12 porážek.

„Je to nějaká hlubší diagnóza. Nevíme, co je příčinou toho, že hráči neodvádějí to, co jsme od nich čekali. Ani vstup do nového roku nám nevyšel, v Ostravě jsme doufali v nějaký bodík, ale je pravda, že náš výkon byl hodně slabý,“ štvala generálního manažera další prohra 0:3.

Přikryl měl vizi posílit tým, ale ani to se zatím nedaří. „Cizince jsme zavrhli. Hráč, který třeba půl roku nikde nehrál, nám těžko pomůže. To riziko se nám nechce podstoupit. Teď intenzivně ještě lovíme mezi českými hráči, sondujeme, kde kdo je nespokojen nebo by mohl být uvolněn z kádru. Pokud nikoho nenajdeme nebo to bude nad naše finanční možnosti, tak sezonu prostě dohrajeme v tomto složení.“

Nejvíc by se Ústí hodil přijímající smečař. „Ale blokaře či univerzála bychom také brali, nebráním se tomu. Je to věc nabídky, co se nám povede najít. Preferujeme ale přijímajícího smečaře. Musíme to vyřešit do konce ledna, kdy se uzavírají soupisky,“ má jasno šéf.

Ze současného kádru se jemu ani trenérovi Bromovi nedaří vymáčknout víc, ať dělají, co dělají.

„Trenér na to má nějaký pohled, já taky. I hráči se tím trápí, všichni hledáme příčiny. Samozřejmě tam chybí určitá zkušenost, což se ukázalo, když na jeden zápas naskočil Jakub Salon. Hned se to projevilo na hře i na výsledku. Hrál jednou proti Benátkám doma a byla z toho zatím naše jediná výhra.“

V dalších zápasech už ale navrátilec Salon týmu pomoct nemohl. Musel na operaci s loktem. „Měl s tím dlouhodobější problém. Po operaci se čekalo, že jeho návrat bude daleko rychlejší, ale bohužel. Je to trošku komplikovanější, než jsme si mysleli,“ mrzí Přikryla.

Právě Salon měl do mladého týmu dodat zkušenost, která mu tak zoufale chybí. „Věřili jsme, že by mohl být nejpozději do konce ledna k dispozici, ale vypadá to, že nebude. Přece jen u starších hráčů je to hojení trošku složitější.“

Další možností bylo angažovat veterána Rojase, jenž jako kapitán vedl Venezuelu na olympijských hrách v Pekingu. „Zvažovali jsme to, ale přece jen je to čtyřicátník, nevíme, v jakém je stavu. Finančně to pro nás bylo velké riziko, spíš bychom se tím mohli ztrapnit, než že by to pro nás mělo nějaký efekt,“ obával se Přikryl.

A bát se musí celé volejbalové Ústí, znovu hrozí, že bude zachraňovat extraligu až v baráži. Na předposlední Benátky ztrácí už 7 bodů.

„Ještě je nadstavba, dalších šest zápasů ve skupině o 9. - 12. místo. Nevidím to tak, že jsme už odsouzeni do baráže. Na druhou stranu už člověk musí trochu kalkulovat s tím, že se baráž může přihodit. Snad ale kluci ještě zabojují, hrají i o svou budoucnost. Těžko někdo koupí hráče, kteří neustále hrají jen baráž,“ popíchl svůj tým šéf. V sobotu Ústí vyzve pátou Příbram. „Doma bychom se s ní mohli pokusit překvapit,“ věří Přikryl.Najdete na iDNES.czmobilní verze