Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mezi volejbalisty Ústí to skřípalo, ale extraligu udrželi

Ústecký volejbalista Daniel Hykš | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

23 2016
Skřípalo to, přesto v závěru sezony ústeckým volejbalistům zněly fanfáry. Zachránili extraligu v baráži. Pro příště to už bude málo, vedení chce víc.

„Je za námi v klubu vidět práce v mládeži, akorát extraligové áčko nám úplně přesně neplní naše představy,“ netají generální manažer Miroslav Přikryl. „Nejsme megalomanští, že bychom za málo peněz žádali extrémní výsledky. Ale rádi bychom v příští sezoně chtěli fanouškům i široké ústecké veřejnosti nabídnout atraktivnější a kvalitnější volejbal, tím pádem i posun v tabulce směrem vzhůru.“

Letos se dostal tým až na dno, extraligu uhájil v baráži před Dobřichovicemi. Sérii ovládl 3:0 na zápasy, poslední venkovní duel 3:1.

„Při rozcvičování se zranil blokař Jan Vodvárka, a protože máme jen dva, museli jsme improvizovat. K síti nastoupil jeho bratr Martin, univerzál. Než jsme se zorientovali a zvykli si na atypicky nízký strop, ztratili jsme první set. Ale pak už Dobřichovice nedokázaly překonat naši obranu,“ líčil Přikryl. „Soupeře přesto chválím. A to mu ještě chyběli někteří veteráni, třeba jejich nahrávač je zrovna na misi v Afghánistánu.“

Už během sezony si Přikryl analyzoval, proč se jeho celek nedokázal odpoutat z posledního místa.

„Nebylo to zapříčiněné finanční stránkou jako dřív, ale prostě si to sportovně nesedlo. Hráči nepracovali úplně jako tým, možná se objevily nějaké osobní spory, které jsem trošku vnímal. Navenek tým nepůsobil jako jednotný celek a nebojoval, jak jsem si představoval před sezonou. To byla možná jedna z dalších příčin, proč jsme spadli do baráže,“ dumá generální manažer.

Řídí se tím, že všechno zlé je pro něco dobré. „Nakonec panuje v klubu spokojenost se záchranou. O měsíc jsme si nechtěně prodloužili sezonu, ale nebylo to tak úplně zbytečné, protože spousta věcí se vyjasnila, vykrystalizovala a budou se řešit. Chystá se porada vedení, chceme také, ať svoje představy do našich záměrů vnese město, když je náš výrazný podporovatel,“ podotkl Přikryl.

Provoz A-mužstva spolkl 3,5 milionu korun. Všem volejbalistům končí smlouvy, prodlužovat je klub nebude u Slováků Halandy a Podstupky; jde o první oběti neúspěchu.

„Chceme dát šanci odchovancům, úspěšným v juniorech. Necháme si i některé studenty. A chceme přivést hráče, kteří by kvalitou zabezpečili výkonnostní posun.“

Na jména je brzy, rozhodne i rozpočet. „Měli jsme iluzi, že bychom některé odchovance vrátili do Ústí, třeba Kopáčka, Moníka, Habra. Ale zatím se to určitě nestane, poohlížíme se po jiných,“ prozradil šéf.

Zůstane kouč Jan Malina? „Nedokážu to teď říct, ale uvažujeme i o změnách v realizačním týmu.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze