Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bican: Nic špatného neřeknu. Když mám v Ústí skončit, tak v dobrém

Milan Bican | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

13 2014
Díky třem titulům i klubové věrnosti je v Ústí za legendu, teď to ale vypadá na neslavný konec volejbalisty Milana Bicana v týmu. V záchranářské sezoně moc šancí nedostal a Ústí už s 41letým veteránem zřejmě nebude počítat ani pro příští extraligový ročník.

"Nechci to komentovat, třeba bych řekl něco ošklivého. Jestli to tady má v Ústí skončit, tak jedině v dobrém," nechce hořké loučení.

Už víte, kde budete působit v příští sezoně?
Netuším, co se mnou bude. Mám nějaké nabídky, bohužel ne zatím z Ústí. Ale jinak hned po sezoně půjde na operaci s kolenem, rupnul mi meniskus v zápase s Ostravou.

Měl byste ještě chuť pokračovat jako hráč?
Chuť by byla, i když už to moc nejde. Nevím. Buďto jsem skončil, nebo se ještě někde objevím.

Nabídka, co zvažujete, je extraligová?
Je to z extraligy, ale nevím, jestli by se jednalo o působení v A týmu. I když oni potřebují libera, to by pro mě bylo lepší než pozice nahrávače, co mám tady. Je to otevřený. Určitě by to bylo skloubené s trenéřinou mládeže jako v Ústí. Trénoval bych mládež a pomáhal áčku. Ale pomáhat můžete, když od vás někdo chce pomoct.

V Ústí už ta důvěra ve vás letos nebyla taková, že?
Je to těžké. Byl jsem tady v pozici druhého nahrávače a jako druhý nahrávač jsem se de facto nedostal na hřiště, byť jsme vyhráli čtyři zápasy za sezonu.

Bylo pro vás těžké se stěhovat?
Po letošní sezoně by to asi těžké nebylo.

Ale jinak máte na Ústí asi dobré vzpomínky.
Zažil jsem tady tři tituly, odehrál jsem tu osmou sezonu v kuse, takže jen dobré vzpomínky. Já nikdy nechtěl z Ústí odcházet. Ani teď se nechystám, uvidíme, co bude.

Ústí je teď delší dobu v útlumu, má horší generaci hráčů?
My tady vychovali výbornou generaci, jenže ti hráči už jsou pryč. Kopáček, Moník, Habr, Beer, Bezděka... kdyby tu byli, tak jsme hráli o medaile. Tohle je tým, který bude třeba v budoucnu dobrý, ale je to na dlouho a musí se to trošku doplnit o bojovníky.

Vám se nikdy moc do volejbalového důchodu nechtělo, umíte si představit, že už byste nehrál?
Trénovat mládež mě naplňuje tak, že už si umím představit, že bych na plac vůbec nešel.

A co zkusit trénovat extraligu?
Po loňské zkušenosti bych asi do áčka jako hlavní trenér už nevstoupil. Neláká mě to. Není to o trénování, spíš o psychice, psychologii. Nezříkám se toho do budoucnosti, ale teď je to pro mě nepředstavitelná věc. Zatím si nedokážu představit trénovat lidi, s nimiž jsem hrál. Snad za 10 let...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze