Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ústecký veterán Bican: Nevíme, co bude po volbách. Ale jsme silnější

Milan Bican, Ústí | foto: MF DNES

7 2010
Když se řekne Milan Bican, automaticky vám naskočí dvě slova - volejbalový smečař. Od nové sezony to ale nemusí platit vždy, 37letý hráč možná občas zaskočí v dresu Ústí i jako nahrávač. "Zkusil jsem si to poprvé za 17 let, co volejbal hraju. Ale hrozně se mi to líbilo," byl nadšený Bican.

Takže budete alternativou v Ústí na tomto postu?
Určitě to tak bude. Kdyby se náhodou něco stalo Fílovi Habrovi, druhý nahrávač tady není. Musel bych ho zastoupit.

Nahrávače jste si zkusil zahrát na turnaji v Drážďanech. Jak vám to šlo?
Nebylo to úplně nejhorší. Nebýt jednoho tie-breaku, mohli jsme ten turnaj i vyhrát.

Máte za sebou dlouhou zdravotní pauzu, jak je na tom vaše operované rameno?
Není to úplně stoprocentní, ale už se dostávám do zápasů. Drží to, nebolí to, ale ta rána tam není. Rameno je zatím takový slaboučký. Musím hodně cvičit, zase to osvalit. A uvidíme, jestli to vydrží.

Měl jste někdy v kariéře tak dlouhou přestávku?
Tahle byla nejdelší. Dvakrát mi vypadlo rameno, když se to stalo podruhé, šel jsem rovnou na operaci. Ta byla v prosinci, před třemi měsíci jsem zase začal trénovat. Jednou jsem byl na operaci s oběma zápěstími, léčení trvalo tři čtyři měsíce. Ale tohle bylo ještě vážnější.

Myslel jste na konec kariéry?
To víte, že jsem řešil v hlavě otázky, co budu dělat dál. I proto, že v Ústí nikdy nevíte, na čem jste. Teď zase čekáme, jak dopadnou volby. Jestli nepřijdeme o dotace a extraligu vůbec odehrajeme. Prý na to peníze jsou, ale kdyby nastala krizová varianta, muselo by se možná prodat i pár hráčů.

Co byste dělal, kdyby to padlo na vás? Nebo jste nemohl dál pokračovat kvůli zdraví?
Vůbec nevím. Určitě bych šel někam do práce. Zkrátka někam, kam by mě vzali. Rád bych zůstal u volejbalu, ale v Česku není moc šancí se jím uživit.

Neuvažoval jste, že byste to třeba zkusil jinde?
Po tom zranění jsem nic neřešil. Uvidím příští rok. Když budu moct hrát, třeba se o něco pokusím, ale rád bych zůstal v Ústí.

Extraliga začne zhruba za měsíc. Jaký má Ústí tým?
Paradoxně jsme možná daleko silnější než loni. Jsou tu dvě posily z Liberce a skoro všichni zůstali, s výjimkou Míry Bezděky a Luboše Smrčiny. Nemuselo by to být vůbec špatné.

Věříte si na postup do play-off?
To rozhodně! Teď jsme si zkusili zahrát s Odolkou, nováčkem extraligy. Má zahraniční posily Burrowa či Tupoua. Přesto jsme nad nimi celkem hladce vyhráli.

Zápasy s Odolena Vodou, ty budou pro vás hodně prestižní.
Těším se na to. Jezdil jsem tam hrát 15 let, když jsem teď vezl kluky, kteří tam byli poprvé, byl to zvláštní pocit. Ústí - Odolka, to byly vždy velké bitvy - dvakrát jsme s nimi hráli finále extraligy. Na to se nezapomíná.Najdete na iDNES.czmobilní verze