Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ústecké běžecké ferrari je připraveno. Na start může až 3 700 závodníků

Letošního ročníku 1/2Maratonu Ústí nad Labem se může zúčastnit 3 700 běžců, taková je kapacita masového běhu. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

16 2018
Ferrari mezi závody, tak označují pořadatelé ústecký půlmaraton, jehož osmý ročník si v kalendáři zabukovali na sobotu 15. září. A znovu předpokládají bleskurychlé časy, proto to přirovnání k proslulým italským fárům s černým koněm ve znaku.

„V posledních dvou letech v Ústí vždy běželi muži časy pod jednu hodinu. I letos jsme se proto snažili trať připravit tak, aby byla co nejrychlejší, s největší pravděpodobností už na ní nedojde k žádným změnám,“ prohlásil Tomáš Coufal, technický ředitel závodu.

Loni běžel Kipyego v Ústí za 59 minut 14 vteřin, v té době šlo o druhý nejrychlejší půlmaraton světových tabulek roku 2017. Byl to i rekord závodu, který bude v ohrožení opět, na start se postaví světová esa.

A atleti se mohou znovu těšit na start z Mírového náměstí, proběhnutí areálem chemičky, po Labské stezce až k hradu Střekov a zpět do centra. Jde o rychlý půlmaratonský okruh bez jediné dlažební kostky, což oceňují i handbikeři.

Uvidí to také diváci České televize, běh zařazený do seriálu RunCzech odvysílá v přímém přenosu. 1/2Maraton Ústí nad Labem je držitelem prestižní zlaté známky Mezinárodní asociace atletických federací IAAF, kterou se pyšní jen necelá dvacítka světových měst.

Šanci dostanou i nesoutěžní běžci. Rodinný běh určený nejen dětem a jejich rodičům nabízí nenáročnou tříkilometrovou trať. „Ústecký půlmaraton je významným sportovním svátkem v našem městě, kterého se již pravidelně účastní špičkoví běžci i ti, kteří u nás běží pro radost. Osobně se znovu těším na nezapomenutelnou atmosféru,“ řekl bývalý profesionální mistr světa v boxu a nyní radní Lukáš Konečný.

Jednou z inovací bude nová běžecká aplikace na mobil, poslouží také k živému sledování vytrvalců a jejich výsledků včetně odhadu času doběhu do cíle.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze