Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Úspěšný triatlonový tým mění šéfa

1 2000
P r a h a - S rozdílnými pocity přijali triatlonoví reprezentanti změnu na místě trenéra, kde Martina Dvořáka střídá Jíří Jelínek. Ani bronzová medaile Jana Řehuly z olympiády v Sydney a medaile Řehuly a Krňávka z loňského mistrovství Evropy nepřesvědčily výkonný výbor, který vypsal výběrové řízení. "Co dodat. Respektuji rozhodnutí, na němž jsem se nepodílel," říká sekretář svazu Václav Marek s tím, že spolupráce svazu s Dvořákem, kterému vypršela smlouva, rozhodně nekončí. "Jeho společnost podespala se svazem smlouvu na pořádání závodů Českého poháru," dodává Marek, který potvrdil, že žádný z pěti účastníků výběru nesplnil na sto procent kritéria stanovená svazem.


Sám bývalý trenér nechce o nové skutečnosti moc hovořit. "Do řeči mi moc není, jsem výsledekm dost rozmrzelý," tvrdí do mobilního telefonu, na nějž už se mu prý ozvalo několik překvapených reprezentantů - mezi nimi i Řehula, Matula a Chroustovský.

"Já osobně si myslím, že Martin Dvořák to měl dělat dál. Vše klapalo, byly výsledky a byl to člověk na správném místě. Nechápu proč se to mění," řekl Štěpán Chroustovký.

Ovšem moravská část reprezentačního výběru změnu vítá. "Jsem rád, že k reprezentaci nastoupí Jelínek," říká olympionik Filip Ospalý z brněnského Kepák týmu, jehož členem je Renata Berková, kterou Jelínek trénuje. Ovšem přiznává, že Dvořák funkci manažera, kterým prakticky ve své funkci byl, dělal dobře. "Ale vadilo mi, že byl třikrát vyhlášen trenérem roku, přitom netrénoval nikoho. Trochu za střet zájmů považuji to, že Martin fungoval i v Dianě Praha. Jelínek bude dělat jen tuhle funkci." Stejný názor podle něho mají i ostatní moravští závodníci Martin Krňávek, Petr Vabroušek, Renata Berková a další.

Ti také poslali před zasedáním výkonného výboru na svaz e-mail, v němž podporovali svého favorita.

Jiří Jelínek se těší na práci, která má končit za čtyři roky na olympijských hrách v Aténách . "Končím u počítačové firmy, kde jsem pracoval dvacet let a chci se naplno věnovat triatlonu. Nebudu trenérem, funkce nyní i změnila název, budu koordinátorem reprezentace," říká muž, který dělal jedenáct let maséra plavců a deset let trénuje nejlepší tuzemskou triatlonistku. "Končí výpravy, kdy jsem třeba v Opavě naložil Renatu, přejel do Brna, tam přesedl do Fordu Transit Kepák týmu, nabral Ospalého s Krňávkem a jel s nimi do Itálie. V neděli po závodě zpátky a ráno už jsem seděl na poradě ve firmě. Konečně si budu moci vzít dovolenou, kterou jsem si poslední roky vybíral na triatlon." Žádné převratné změny zatím nechystá a ve středu přijede do Prahy převzít agendu reprezentace.

Neuspěl ani dosavadní trenér juniorů Jaroslav Formánek, který rovněž pravidelně vozil z ME a MS medaile, toho v nové funkci koordinátora juniorů nahradí bývalý úspěšný reprezentant Jiří Seidl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze