Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Usměvavá Šárka před finále Miss golf: Už se těším, bude bitva o šaty...

Finalistka Miss golf 2010 Šárka Sokolová. | foto: Archiv Šárky Sokolové

18 2010
Úplně jinými dvířky než bývá obvyklé se ke golfu dostala Šárka Sokolová. Jedna z finalistek Miss golf 2010 začala nosit hole. Ano, není to ledajaká caddie, co jen tak tahá vozík. Svému příteli na turnajích vlekla bag s kompletním setem na svých zádech.

A neutrpěla vaše jemná záda, chce se při rozhovoru s ní parodovat klasickou pohádkovou repliku. Na to studentka druhého ročníku pražské policejní akademie jen zavrtí hlavou a v očích jí zahrají ohníčky smíchu. A tak je to vlastně s každým tématem, na něž se dostane. Vždycky se hovor otočí v žert.

Finalistka Miss golf 2010 Šárka Sokolová."A napište, že ten můj miláček mi sežral králíka," hlesne Šárka, když už je interview u konce a ona si ještě vzpomene na svého výmarského ohaře Gitu. Předtím o ní prozradí: "Váží 35 kilo, v zimě mě tahá na sáňkách. Máme na to takový speciální postroj, hrozně ji to baví."

Prostě legrace. Další důkazy? "Na mých golfových začátcích byl nejlepší ten svištivý zvuk kolem míčku, jak jsem ho netrefovala..." Nabídka, že to vynahradil pocit, když míč poprvé letěl vzduchem, není vyslyšena: "Ano, letěl. Ale špatným směrem. Na cestu, kudy se přichází na driving." A zase ty vějířky smíchu.

Šárka Sokolová ale trénink zvládla. Od minulého týdne má zelenou kartu. Pod dohledem svého přítele zkoušela švih už dřív ("byly tam i šarvátky"), ale při tréninku na soutěž krásy se seznámila s trenérem Jiřím Moučkou, jehož klidná povaha ji prý konečně dotlačila k požadované výkonnosti.

Pravidla se učit nemusela, ovládá je od té doby, co začala kedit. S holemi na zádech to dotáhla až na pro-am před loňským Moravia Silesia Open v Čeladné.

Bývalá zpěvačka z dětského sboru ("nemám čas cvičit, ve středu máme ve škole krizovou komunikaci") a příležitostná klavíristka ("už to jen tak flinkám"), která ale na tento nástroj učí hrát děti, má i další golfovou kvalifikaci.

Finalistka Miss golf 2010 Šárka Sokolová.

"Účastnila jsem se různých demo dnů. O golfových holích toho vím opravdu hodně, pomáhala jsem je zájemcům vybírat," řekne bez přehnaného sebevědomí, ale s vědomím, že tohle neškodné malé holedbání jí prostě každý musí spolknout.

Tak aspoň ta missí soutěž, bere ji Šárka vážně? "Těším se na ni. Dřív to pro mě byl stres, ale teď si vystupování před diváky vyloženě užívám." Co to znamená "dřív"? Soutěže Miss Praha, Miss Junior a taky Česká miss, v jejímž minulém ročníku se dostala mezi nejlepších pětadvacet slečen.

Máme tedy v dívce s takovými zkušenostmi spatřovat favoritku Miss golf? "Jsem připravena," zvážní Šárka a není jasné, jestli je to doopravdy, nebo naoko. "Těším se na modely šatů, o ně je vždycky bitva, i na sportovní oblečení. Baví mě plavky, v nich se pokaždé ukáže!" Ano, ukáže se příští neděli v divadle Hybernia při velkém finále.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze