Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boltova fotbalová horečka. Blesk ještě nelétá, ale vyhlíží krále Brazílie

KOMU JI DÁM? Světový rekordman Usain Bolt si potěžkal trofej pro fotbalové mistry světa. | foto: Instagram

25 2014
Svůj twitterový účet má zaplavený fotbalovou náladou. Zatím nejlepší zápas mistrovství, chválil Usain Bolt výkon Nizozemců a kapitána Van Persieho. Když hrálo Španělsko s Chile, komentoval to: O tomto mistrovství světa je. A když obhájci zlata vypadli, podivoval se: To jsem v životě neviděl! Fotbal, fotbal, fotbal, ale atletika nikde. Co se děje se světovým rekordmanem?

Šestinásobný olympijský král letos ještě na závodní dráhu nevyběhl a zatím není jasno, kdy se tak stane. Na začátku června se omluvil ze Zlaté tretry, kvůli zranění nohy a nedostatečnému natrénování se odhlásil i z Diamantové ligy v Paříži.

A vzkázal: "V březnu a dubnu jsem přišel o řadu tréninků, ale teď už je vše v pořádku a jsem v plné přípravě. Věřím, že k závodění se vrátím brzy." Žádný velký šampionát však letos nejrychlejšího muže netlačí, takže spěchat nemusí. Vyhlíží totiž až následující atletické sezony. "Kdy mě čekají obhajoby titulů a boje o zlaté medaile."

A do té doby (nebo minimálně do 13. července, kdy se bude na mistrovství světa hrát finále), bude Bolt žít fotbalovou horečkou. A zase z jeho Twitteru: Ta Ronaldova přihrávka. To byl ale gól! Opravdu Suárez znovu kousl?

Jeho láska k fotbalu je vyhlášená. Sedmadvacetiletý jamajský sprinter je fanouškem Manchesteru a kdysi prosil Sira Alexe Fergusona, aby ho vzal na zkoušku do týmu Premier League. "Vím, že bych mohl vyniknout. Byl bych nejrychlejší v týmu. Ale umím stejně dobře hrát. Kdyby mi Ferguson zavolal, neřekl bych ne." Nedávno ho zase jamajská reprezentace vyzvala, aby nastoupil v jejím dresu na trávník.

A na sociální síť Instagram zase Bolt vystavil fotografii, jak objímá repliku trofeje pro světové šampiony. Je to okamžik, o jakém sní každý fotbalista na brazilském mistrovství.

A i světový rekordman vypadal nadšeně. K fotce pak dopsal: "Od té doby, co držím tuhle trofej bezpečně ve svých rukou, přemýšlím, komu ji nakonec dám. Hmmmmm. Horečka mistrovství světa. Kdo vyhraje?"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze