Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Unavený Berdych: Porážka mě štve, sezona byla dobrá, teď chci volno

Tomáš Berdych | foto: AP

27 2010
Vypadal dost vyčerpaně. Pohyboval se pomalu a vláčně, hlas zněl unaveně i oči jako by těžko zvedal od země. Tenista Tomáš Berdych se po posledním zápase roku těšil na volno.

"Dvě sezony po sobě jedu vlastně bez odpočinku. Loni jsme hráli finále Davis Cupu, letos jsem na Masters. Nestěžuju si, ale už se těším, že na chvíli vypnu," řekl. "Žádné povinnosti, trénink, cestování... Nebudu si muset hlídat spánek, jídlo, nic."

Co vám dnes na Nadala chybělo?
Pořád ještě spousta věcí. I když první set byl hodně vyrovnaný. Kdybych ho dotáhl, mohlo mě to nakopnout stejně jako proti Roddickovi. On se pak zlepšoval, víc si dovolil, zasloužil si vyhrát.

Ukázalo se, jak je těžké udržet koncentraci celý zápas?
Nejde jenom o koncentraci. První set byl důležitý. Zvlášť když se pak člověku povede rychlý brejk, dostanete se nahoru a jde to snáz.

V čem je Nadalova hra nejvíc nepříjemná?
Má obrovskou výhodu, že je levák. Proti levákům je to těžší, zatímco oni jsou na nás praváky zvyklí.

Říkáte o něm, že se zlepšil. V čem všem?
Když jsem ho kdysi třikrát porazil, byl to úplně jiný hráč. Jenom se bránil. Teď je daleko agresivnější, líp servíruje, nečeká na chybu.

Poprvé jste ztratil podání po nepovedeném kraťasu. Proč jste při nahraném míči zvolil právě tohle řešení?
Jeho obrana je silná v tom, že se skvěle pohybuje daleko za základní čarou. Zkrácení ode mne v podobné situaci málokdo čeká, hráč spíš tuší, že poběží někam do strany. Měl jsem prostor, byl jsem dost v kurtu, věřil jsem si. Když člověk zkazí jeden ze dvou kraťasů v zápase, je to holt víc vidět.

V jaké náladě vlastně končíte rok 2010?
Teď mě mrzí a štve ta porážka. Ale sezona byla dobrá, zatím moje nejlepší. Splnil jsem si oba cíle - postup do Top 10 i na "Masters".

Spravil jste si v Londýně sebevědomí po mizerném podzimu?
Určitě mě potěšila výhra nad Roddickem, se kterým jsem letos třikrát prohrál. Škoda prvního zápasu, kdybych měl víc zkušeností, mohlo to všecko dopadnout jinak.

Co vás čeká teď?
Volno. Musíme si s trenéry dohodnout program, ale přikláním se k delšímu odpočinku. Loni jsme po finále Davis Cupu hned jeli dál. Teď potřebuju nabrat sílu a chuť do tréninku.

VIDEO: SESTŘIH ZÁPASU NADAL - BERDYCH

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze