Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ullrich pojede, Vinokurov čeká na pátek

28 2006
Praha - Jan Ullrich nebude v sobotu chybět na startu 93. ročníku Tour de France, nejslavnějšího cyklistického závodu světa. S definitivní platností to v úterý oznámili jeho organizátoři s tím, že dopingová podezření vznesená v minulých dnech proti Ullrichovi nejsou natolik silná, aby mohl být 32letý Němec vyloučen.

"Pro Tour de France není Ullrich žádný problém," řekl mluvčí závodu Philippe Soudres.

Jméno kapitána T-Mobile týmu, vítěze Tour de France z roku 1997, se v souvislosti s dopingem objevilo ve španělském listu El País.

Ten přinesl informaci, že po zatčení (23. května) Manolo Saize, šéfa týmu Liberty Seguros-Würth, u kterého policie našla 60 tisíc eur pro nákup dopingových prostředků od týmového doktora Eufemiana Fuentese, byly objeveny dokumenty údajně naznačující i Ullrichovu účast ve skandálu.

Některé doklady o koupi dopingových látek byly podle El País označeny heslem Jan, další Hijo Rudicio. Hijo ve španělštině znamená syn a Rudicio by podle policie měl být Rudy Pevenage, Ullrichův dlouholetý osobní manažer a momentálně sportovní vedoucí ekipy T-Mobile.

Její mluvčí Luuc Eisenga však v úterý oznámil, že se vedení týmu definitivně dohodlo s organizátory Tour na Ullrichově startu.

"Zásadní rozhodnutí musí mít hlavu a patu, v tom jsme byli s ředitelem Jean Marie Leblancem zajedno. Dosud se objevily jen články v novinách, nic jiného," uvedl Eisenga.

Zatímco Ullrich má start v 93. ročníku Tour de France jistý, další z favoritů na celkový triumf, Kazachstánec Alexandre Vinokurov, se o svoji účast musí strachovat.

Momentálně jsou totiž v centru dopingové aféry především jezdci bývalého Liberty Seguros-Würth týmu, kterému donedávna šéfoval Saiz.

Po jeho odstoupení a odstoupení pojišťovací společnosti Liberty Seguros z pozice klíčového sponzora se týmu dostalo finanční podpory od největších kazašských obchodních společností, jenže ani pod novým názvem Astana-Würth nemá sestava vyhráno.

Spíše naopak. Organizátoři letošní Tour de France stáj Astana-Würth v závodě nechtějí. Zatím je jisté, že její jezdci budou chybět na čtvrteční slavnostní prezentaci ve Štrasburku, kde Tour startuje.

Definitivně se o účasti týmu Astana-Würth, jehož lídrem Vinokurov je, rozhodne v pátek.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze