Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ukrutné vedro na ženském US Open je „cool“

Chella Choi, trénink na US Open 2010. | foto: AP

8 2010
Či Un-i má jasno. Zkrátila o půl hodiny přípravu na kolo. V dějišti ženského US Open panuje nesnesitelné vedro a korejská obhájkyně titulu bude na slunci jen hodinu místo hodiny a půl. Aspoň to vyplývá z přepisu její tiskové konference. Taky na ní řekla, že v Oakmontu je hezky...

A líbí se tam i Cristie Kerrová. Čerstvá světová jednička dokonce použila "mezinárodní" výraz cool, což vyvolalo úsměvy, protože to v angličtině znamená také chladný, studený.

A to tedy vzduch nad hřištěm rozhodně není. "Po tréninku jsem se cítila jako usmažená," řekla Kerrová, jejíž kolo trvalo 5 hodin a 20 minut, takže bylo z těch kratších. Čechoameričanka Jessica Kordová strávila na prudkém slunci šest hodin.

Podle třiatřicetileté Kerrové budou vedro snášet lépe mladší hráčky. Christina Kimová je o sedm let mladší. Jenže její robustní tělesné konstituci svědčí počasí ještě méně. Od první jamky si musí před každým úderem otírat pot z obličeje a spotřebuje pět ručníků za den.

Christina Kimová, trénink na US Open 2010.

Christina Kimová, trénink na US Open 2010.

Nejmladší profesionálkou v turnaji je patnáctiletá Alexis Thompsonová. Vedro odbyla pokrčením ramen: "Mně stačí pořádně si utřít ruce."

Sin Či-jaj s Paulou Creamerovou vyrazily trénovat v sedm ráno. Končily tedy v pravé poledne. "Bylo horko. Bylo vlhko. Byl to hnus," zasmála se svým slovům Američanka.

Michelle Wieová, trénink na US Open 2010.

Michelle Wieová, trénink na US Open 2010.

Ai Mijazatová, vítězka už čtyř letošních turnajů LPGA Tour, se přiznala, že na hřišti pila, pila a pila. "V takových podmínkách jsem nikdy nehrála," nerozpakovala se říci Japonka, měřící 157 centimetrů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze