Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ukončí Schlegel na Závodu míru čekání na českého vítěze?

Michal Schlegel získal na závodě Kolem Chorvatska bílý dres pro nejlepšího muže do 23 let. | foto: CCC Sprandi Polkowice

1 2017
Nejžhavějším českým želízkem na Závodu míru, který startuje ve čtvrtek v Krnově, bude Michal Schlegel. Ten přitom ještě před pár dny bojoval na slovutném Giro d’Italia. A vedl si skvěle! Mezi mladíky do 25 let skončil na 12. místě a celkově byl člen polské druhodivizní stáje CCC Polkowice pětačtyřicátý.

A ačkoliv má v nohách 3 609 kilometrů, je odhodlaný další přidat v Jeseníkách. „Chtěl bych jet na umístění,“ překvapil Schlegel v rozhovoru pro iDNES.cz s vysvětlením, že v závěrečných dvou etapách se snažil ušetřit nějaké síly.

V minulém ročníku skončil Schlegel na jedenáctém místě, když dlouho v závěrečné etapě v úniku bojoval o vítězství. Nakonec však vyhrál Francouz David Gaudu a ve čtyřleté historii závodu slavného jména čekání na českého vítěze zatím trvá.

Formát závodu je postavený na soupeření národních týmů, které tvoří vždy šest jezdců. Letos se v Jeseníkách představí 22 zemí.

Česko budou kromě Schlegela reprezentovat ještě Dominik Neumann, Roman Lehký, Pavel Camrda, Jiří Petruš a olomoucký rodák Jakub Otruba.

Po prologu v Krnově čeká v pátek závodníky tradiční etapa z Jeseníku do Rýmařova určená spíše pro sprintery. V sobotu přijde královská etapa končící atraktivním finišem u horní nádrže přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně a v neděli závod završí 160 kilometrů přes nejznámější jesenická sedla s cílem u lázeňského hotelu Priessnitz.

„Můžeme říci, že od pondělí patří Jeseníky silniční cyklistice. A zde je příležitost pro zanícené cyklisty - kdo by se nechtěl projet s budoucími účastníky, nebo dokonce vítězi Grand Tour,“ prohlásil šéf organizačního týmu Jaroslav Vašíček.

V cílových i startovních místech je připravený kulturní program se soutěžemi pro děti a akcemi partnerů. „Jen na Dlouhých stráních je vzhledem k místu program výrazně omezen, ale o to více věříme v návštěvnost diváků. Prostě skvělá cyklistika a dvakrát Dlouhé stráně, to není každý den. Věřím, že se potkáme v Krnově, Rýmařově a Jeseníku,“ zve Jaroslav Vašíček.Najdete na iDNES.czmobilní verze