Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Uklidnila uplakanou dceru a vyhrála

20 2003
Ramsau - Kateřina Neumannová začala famózně svoji novou éru v elitním pelotonu běžkyň na lyžích. První závod po narození dcery Lucie v rakouském Ramsau vyhrála rozdílem třídy. "Cítím se příjemně, ale je to jiné než dřív. Jsem v pohodě, víc nad věcí," zamyslela se, jaký je rozdíl mezi současnou Neumannovou a běžkyní před porodem.

Po zmrzlé desetikilometrové trati běžela zlehka, ale s pocitem, že nejede nejrychleji. Startovala jako první z elitní červené skupiny, takže všechny favoritky měla v zádech. Nikdo ji nedojel, naopak, od pátého kilometru až do cíle všechny mezičasy patřily jí.

V cíli se nezbortila vyčerpáním, ale třikrát dlouze vydechla a rozdávala úsměvy na všechny strany. Převlékla se do suchého a překvapeně sledovala, jak ji žádná soupeřek nedokáže porazit.

"Moje hlava je čistá, nesoustředím se jen na závody, ale raduji se ze své dcery a jsem šťastnější než dřív. Jsem jinou lady," řekla novinářům a přála si, aby jí to vydrželo i do dalších závodů letošní sezony.

Pohádkový návrat třicetileté Neumannnové začal v sedm hodin ráno. Šla se na čtvrt hodiny rozklusat a pak si vychutnala snídani. Brzy vyrazila do stopy a pětačtyřicet minut jezdila klasickou technikou. Po obědě měla chvilku jen pro sebe, babička šla s Lucií ven na procházku. Ve dvě hodiny začala přípravu na závod, který měly běžkyně netradičně až ve tři odpoledne.

Neměla ovšem moc času se ve svých myšlenkách zaobírat tím, jak poběží, protože uklidňovala uplakanou dceru. "Vztekala se a nechtěla jíst. Pomáhala jsem mámě ji krmit kaší, jelikož nerada slyším, když vříská. Takže jsem do poslední chvíle byla s ní," prozradila, jak se 'soustředila' na start.

Nervozita na ni nepadla ani ve startovní bráně. Stála klidně, s rukou startéra na rameni a hleděla vstříc prvním metrům. "Necítila jsem žádnou zodpovědnost. Těšila jsem se a nebyla jsem ničím zatížená. Nepotřebovala jsem si něco dokazovat, a proto jsem si říkala, že si zajedu pěkný závod," prozradila.

Pod sluncem ozářeným dachsteinským ledovcem slyšela podél trati hlasité české povzbuzování. "Volali, že jim mám ukázat, jak závodí český maminy," slyšela u hrazení a v duchu se tomu smála. V prvním kole si všimla také babičky a dcery Lucie, která seděla v saních. "Máma povzbuzovala statečně, ale pak už jsem je neregistrovala, bylo tam hodně lidí," doplnila Neumannová.

Česká lyžařka Kateřina Neumannová pózuje společně s šestiměsíční dcerou Lucií poté, co 20. prosince vyhrála v Ramsau na desetikilometrové trati volnou technikou hned první závod Světového poháru, do něhož se po mateřské přestávce přihlásila.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze