Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Udržíme se. Jen slepý nevidí naše pokroky, říká trenér házenkářek Mostu

Hana Martinková z Baníku Most střílí na branku ŠKP Bratislava v utkání interligy házené | foto: Martin Adamec, MAFRA

26 2010
Jediné vítězství ze sedmi pokusů, ale žádný stres v házenkářském Mostě. „Nejsme kandidát na sestup,“ uklidňuje sportovní ředitel a asistent trenéra Tomáš Kuťka po porážce s ŠKP Bratislava, mistrem Slovenska.

Trenér mosteckých házenkářek Jiří Hanus po zápase sípal, chraptěl, vykřičený hlas mu přeskakoval jako puberťákovi. Ani jeho burcování však nováčkovi interligy k senzaci nepomohlo. Slovenskému mistrovi ŠKP Bratislava se uklonil 24:30.

„Škoda. Zaspali jsme začátek utkání a pak už se z toho nedokázali vyhrabat,“ vyloudil ze sebe Hanus a víc už říct nemohl, mluvit mu prostě nešlo.

Úvod zápasu v lounském azylu, kde Most nastupuje kvůli rekonstrukci své haly, byl jako z hororu - 11:3 pro hosty. O poločase Černí andělé pokulhávali o sedm gólů. Ztracený zápas? Kdeže!

Čtvrthodina druhé půle stačila Mostu, aby stáhl na 18:19! Bratislava v té době nastřílela jen dvě branky. Oddychový čas však favorita znovu zpružil. „Soupeř se chytnul diskutabilní sedmičkou, pak dal čtyři góly za sebou a bylo to 18:24, vlastně hotovo,“ tvrdil Hanusův asistent Tomáš Kuťka, bývalý trenér federální reprezentace žen.

Domácí spojka Hana Martinková, s 12 góly nejlepší střelkyně zápasu, tvrdila: „Trenér nám v šatně řekl, že 7 gólů v házené nic není, už jsme ztrácely i devět. Vzchopily jsme se, ale Bratislava potvrdila kvalitu. I tak jsme vyhrály druhý poločas, to je docela dobré.“

V sedmém kole šestá porážka, jen minule první úspěch v Jindřichově Hradci. Na první pohled to pro Most vypadá hrozivě, ale to je jen zdání.

„V úvodu jsmeměli mistra interligy, mistra Česka, mistra Slovenska, vítěze poháru. Nebylo na kom se chytnout,“ poznamenal Kuťka. „Proti nim máme šanci jedině tehdy, když tyhle mančafty hrají hluboko pod své možnosti. Objektivně na ně nemáme. Když si porovnáme hráčku po hráčce a kvalitu lavičky, je to velký rozdíl.“

Musí přidat v obraně

Trenér slovenského mistra Peter Olšavský ani zdaleka Černé anděly neodepisuje. „Ve druhé půli nám domácí hráčky nadělaly problémy. Baník má velmi perspektivní družstvo a jsem přesvědčený, že v jeho hale budou mít potíže i jiní soupeři,“ myslí si.

Házenkářská legenda Kuťka nepochybuje o tom, že se Most zachrání. „Jsem přesvědčený, že s tím nebudeme mít problémy. Abychom míchali pořadím na špici, na to nemáme. Ale určitě nejsme kandidát na sestup. Ti jsou jiní, z etických důvodů je nebudu jmenovat,“ omluvil se Kuťka.

Martinu Crhovou (vlevo) z Mostu brání Petra Gáborová z ŠKP Bratislava v utkání interligy házené

Martinu Crhovou (vlevo) z Mostu brání Petra Gáborová z ŠKP Bratislava v utkání interligy házené

Očekává, že se jeho družstvo bude ještě zlepšovat. Vždyť v česko-slovenské soutěži působí premiérově. „A mezi ní a první ligou je obrovský rozdíl,“ dobře ví Kuťka, zároveň sportovní ředitel Černých andělů.

„Naše děvčata na sobě pracují a jen slepý nevidí pokroky. Ještě potřebujeme přidat v obraně na agresivitě, je tam zatím měkkost, nedůraz. Je nutný nárůst síly holek. Tohle ale nejde změnit ze dne na den,“ chápe.

I proto je rád, když se nováček utká s giganty. „Když mančafty jako Slavia, ŠKP hrají naplno, vysvléknou nás do naha. Třeba teď jsme měli osm technických chyb za prvních 16 minut, to je sakra mnoho,“ ohlížel se Kuťka, ale smířlivě pravil: „Každý takový zápas dá týmu víc než trénink. Takže ani z porážky s ŠKP Bratislava tragédii neděláme.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze