Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

U Tomášových jsou volejbalové i Vánoce

27 2006
Ostrava - Když volejbalisté DHL Ostrava hrají doma extraligové zápasy, je v akci celá rodina Tomášových. Rodiče i tři potomci. "Volejbal, to je můj život. A obzvlášť nyní, když už nemám malé děti," prohlásil Jaroslav Tomáš, který je trenérem celku DHL, který letos po dlouhých 38 letech vybojoval pro Ostravu i celý Moravskoslezský kraj mistrovský titul.

Mezi ostravskými hráči je i jeho syn Marek. Další syn Radek a dcera Veronika jsou při zápasech v roli zapisovatelů. A manželka? Ta pravidelně pomáhá zajišťovat občerstvení klubových hostů.

"Do volejbalu je opravdu zapojena celá naše rodina," usmál se Jaroslav Tomáš, v sedmdesátých letech jeden z nejlepších světových smečařů, který působil i v Itálii.

A volejbal dlouho hrála i paní Tomášová. Není divu, že potomci volejbalovou zálibu podědili. "Když jsme před lety přišli do Liberce, tak jsme ještě hodně malé děti pořád brali na nějaký volejbal," připomněla paní Tomášová.

"V Liberci jsme neměli babičky, zpočátku tam nebyl nikdo známý. K tomu jsem sama ještě hrála, takže jsem děcka tahala v košíku na tréninky i na zápasy." Nejdál to z Tomášových dětí dotáhl Marek. Nakoukl i do reprezentace a hrál ve Švýcarsku.

"Přitom tomu se do volejbalu zpočátku moc nechtělo," vzpomíná paní Tomášová. "Pořád chtěl hrát hlavně fotbal." Veronika si zkusila extraligu juniorek za NH Ostrava a nyní se volejbalem už jen baví v nižších soutěžích.

A Radek? "Ten s hraním skončil v juniorských letech," řekl Jaroslav Tomáš. Zahrát si chodí už jen občas. "Volejbal ho baví, ale nechtělo se mu tolik trénovat," podotkla paní Tomášová.

Na volejbal v rodině Tomášových došlo i o Vánocích, vždyť u štědrovečerní večeře se sešla celá rodina i s partnery dětí. "Volejbal doma opravdu probíráme co chvíli," řekl Jaroslav Tomáš. "Pořád mě naplňuje. Ale když prohrajeme, tak se mnou není moc řeč."

Naštěstí už druhou sezonu na straně ostravských volejbalistů převažují vítězství. A samotné hraní trenéra už tolik neláká? "Pořád mě svrbí ruce," připustil Jaroslav Tomáš. "Ale míče si dostatečně užiju při trénincích s mužstvem.

A pak, v mých letech už není taková herní motivace. Navíc jsem měl úraz paty, ale určitě bych to na hřišti ještě odchodil." Tomášovi by klidně mohli postavit vlastní tým. "Už jsme o tom také uvažovali," přiznal Jaroslav Tomáš.

Na potřebnou šestku by rodinu Tomášových mohl doplnit trenérův bratr Jindřich, který si nenechá ujít téměř žádné utkání volejbalistů DHL Ostrava.

"Byli bychom dobrá šestka," upozornil Jaroslav Tomáš, který se nevyhýbá ani amatérským soutěžím.

V některém z příštích ročníků populární Ostravské volejbalové ligy smíšených družstev by se tak klidně mohlo objevit rodinné družstvo Tomášových.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze