Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tyson vyhrál, ale má opět problémy

27 2000
G l a s g o w - Éra skandálů, které provázejí kariéru bývalého mistra světa v boxu všech vah Mika Tysona, zřejmě ještě neskončila. Britský boxerský svaz oznámil, že prošetří sobotní zápas boxerů těžké váhy Mika Tysona s Louem Savaresem v Glasgowě. Tyson totiž udeřil dvakrát Savareseho v době, kdy byl zápas zastaven, a navíc trefil i rozhodčího Johna Coyleho.

Britským svazovým činovníkům se také nelíbily uštěpačné poznámky na adresu místního světového šampiona Lennoxe Lewise, s nímž by chtěl Tyson boxovat o titul mistra světa.

Rozhodčí Coyle věřív trest pro Tysona. "Věřím, že nějaké sankce přijdou. To už je ale věc výboru, kterému jsem předložil svou zprávu," řekl sudí, který souboj přerušil už po osmatřicet vteřinách pro jasnou Tysonovu převahu. Vítěz, který se snažil protivníka trefit už po oficiálním konci zápasu, srazil k zemi i Coyleho. "Proč to udělal, nevím, ale v Tysonovi se nikdo nevyzná. Souboj byl už ukončen, proto jsem ho nemohl diskvalifikovat. Něco takového jsem zažil poprvé," divil se rozhodčí.

Sekretář kontrolního výboru svazu Simon Block řekl, že pověření lidé prostudují průběh sobotního zápasu a také ostrá slova, které po něm Tyson pronesl. "Chci tvoje srdce. Vyrvu ti ho z hrudi a nechám sežrat. Sním i tvoje děti," vzkázal Tyson Lewisovi.

Block nastínil další postup: "Přečteme všechny zprávy o tom, co se dělo před soubojem, během něj i po něm. Nechci dělat žádné předčasné soudy," odmítl cokoli naznačit. "Prosím ale každého, kdo by mohl k případu něco říci, ať nám pomůže, abychom dospěli ke správnému závěru," dodal.

Savarese si myslí, že Tyson těží ze své pověsti. "Každý boxer musí respektovat pravidla. Kdyby tohle udělal někdo jiný, byl by diskvalifikován a ten druhý vyhlášen za vítěze," řekl Savarese.

Bývalý mistr světa v boxu Mike Tyson (vpravo) odstrkuje rozhodčího Johna Coyleho ve snaze zasadit další úder Lou Savaresovi.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze