Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tyson v Británii možná narazí

17 2000
- Na britský zákon, podle něhož země neuděluje víza cizincům, kteří strávili více než rok ve vězení, může narazit bývalý světový boxerský šampion Mike Tyson, jehož v červnu čeká zápas ve Skotsku. Tyson, který si za mřížemi odseděl tři roky za znásilnění, se sice lednu do Británie na zápas s Julianem Francisem dostal po zásahu britského ministra vnitra Jacka Strawa. Tehdy byly podmínky zápasu, včetně lukrativních smluv se sponzory, dohodnuty už v prosinci.

Straw prohlásil, že jde o výjimečné rozhodnutí, a že příště už Tyson nemusí být se svou žádostí o vízum úspěšný. Američan se tentokrát obrátil přes příslušný úřad britského konzulátu v New Yorku přímo na ministra vnitra, který se zatím k věci odmítá vyjádřit. Tysonovo postavení zkomplikovalo Hnutí za práva žen, jehož představitelky předaly mluvčímu Strawova úřadu petici, v níž požadují, aby byla boxerova žádost zamítnuta.

Francouzský lyžařský šéf byl odouzen
K ročnímu trestu vězení s podmínečným odkladem byl odsouzen v Annecy za zpronevěru Bernard Chevallier, předseda Francouzské lyžařské federace (FFS), který musí ještě zaplatit pokutu padesát tisíc franků (asi 320 000 korun). Chevallier a jeho blízký spolupracovník, Jean-Pierre Bois, užili 28 miliónů franků z takzvaného "zaopatřovacího fondu" na pokrytí dluhů federace. Peníze byly přitom určeny na finanční výpomoc pro lyžaře, kteří ukončí kariéru. Chevallier se u soudu bránil tím, že šlo o peníze federace a že tedy bylo na jejím vedení, jak s nimi na naloží. Soud však jeho námitku neuznal.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze