Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tyson nedorazí = krach akce za miliony. Veganské menu spořádají zaměstnanci

HALÓ, NEPŘIJEDU. Mike Tyson v pondělí přes telefon oznámil překvapivou zprávu. | foto: Profimedia.cz

19 2010
V hotelové restauraci zbytečný nákup surovin pro jeho veganské menu. Zbytečně blokované prezidentské apartmá za 1 800 eur, tedy přibližně za 44 tisíc, na noc. Zklamaní dětští pacienti na onkologickém oddělení motolské nemocnice. Boxer Mike Tyson do Prahy vzkázal: Sorry, nepřijedu.

Slavný bijec chtěl v Česku odstartovat charitativní šňůru po evropských a asijských městech, měl jich navštívit 25 až 28. V itineráři jsou destinace jako Moskva, Tokio, Curych nebo Kyjev.

Jedno město ze seznamu v pondělí vypadlo: Praha.

Tysonova premiérová návštěva české metropole se neuskuteční kvůli nezájmu ze strany diváků. Odrazovala je hlavně cena vstupenek na jednotlivé boxerovy aktivity. "Omlouvám se, není to moje chyba," řekl Tyson.

Podle zdrojů MF DNES měla celá Tysonova návštěva Prahy stát milion dolarů (show, produkce, letenky, ochranka, hotel, transfery), tedy přes sedmnáct milionů korun. K tomu si připočtěte požadovaný honorář milion dolarů za den.

za kolik
na tysona

50 000 - boxerský trénink (čekalo se 25 zájemců)
15-25 000 - vstupenka na galavečer na Žofíně
250 000 - stůl pro deset osob na galavečeru
1-3 miliony - soukromý oběd nebo večeře s Tysonem

"Děti se těšily, že pan Tyson přijede," prozradila Eva Jurinová, mluvčí Fakultní nemocnice Motol.

Na onkologickém oddělení měl navštívit dětské pacienty, pozdravit je, přinést dárečky, popovídat si. Celá "vizita" měla zabrat asi hodinu.

Právě charitou pro děti, které neměly tolik štěstí stejně jako sám boxer, se při svém turné zaštiťoval.

V pondělí večer zpráva dorazila k primářce oddělení, ta ji druhý den ráno oznámila malým pacientům.

"Nemocnice s tím sice žádné komplikace nemá, ale dětem je to líto," poznamenala Jurinová.

Zrušená návštěva nerozhodila ani Českou televizi, která měla ve středu s Tysonem natáčet pořad Na plovárně. "To, že se natáčení neuskuteční, není vůbec problém. To se prostě stává," řekl mluvčí televize Ladislav Šticha. "Co se týče honoráře, dostal by po natáčení to, co ostatní hosté. Nerozlišujeme, zda jde o celebritu, nebo ne."

O poznání větší problémy nastaly v pětihvězdičkovém hotelu Le Palais na Vinohradech, kde měl Tyson přespávat. Jak se máte? ptal se Radim Tauchen, manažer akce "ubytování Mikea Tysona". U mě dobrý, co vy? "Žádná sláva! Právě kvůli těm komplikacím," odvětil.

V prezidentském apartmá měl slavný boxer strávit pět nocí. To je 5 krát 1 800 eur. "Přišli jsme o určité tržby," posteskl si Tauchen. "Je to pro nás zklamání, i zaměstnanci se těšili na celebritu."

Pro hotel by ubytování boxerské legendy bylo dobrou reklamou, ale jeho prvořadým cílem bylo postarat se o ni na špičkové úrovni.

Platba za pokoj zatím neproběhla, i když už měla. O apartmá už byl zájem, recepce ale musela zákazníky odmítat: Je obsazené, bude tu Tyson.

Hotel připravoval i speciální veganské menu, protože slavný Američan nejí maso. "Určité nákupy už jsme provedli, speciální suroviny, sójové produkty," řekl hotelový manažer. "A to si teď dáme my, zaměstnanci."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze