Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tyson dostal vysokou pokutu

23 2000
Bývalý americký mistr světa v boxu těžké váhy Mike Tyson dostal od Britského boxerského výboru pokutu 125 000 liber, protože při červnovém utkání v Glasgowě udeřil Lou Savareseho po přerušení a dělal "trestuhodné" poznámky na britského světového šampiona Lennoxe Lewise. Tyson několikrát udeřil Savareseho poté, co byl zápas po pouhých 38 vteřinách přerušen. Rozhodčí John Coyle, který se borce snažil odtrhnout, rovněž inkasoval několik ran a skončil v provazech.

Boxer pak začal vyhrožovat Lewisovi. "Vyrvu ti srdce z těla a dám ti ho sežrat. Chci tvé srdce a chci sníst tvoje děti," vykřikoval Tyson. Američan, jenž se disciplinárního slyšení nezúčastnil, má nyní šest týdnů na to, aby pokutu zaplatil. Pokud tak neučiní, bude mu pozastavena boxerská licence. "Uvažovali jsme o tom, že mu zakážeme činnost na britských ostrovech a zabavíme mu licenci. Nakonec jsme se ale rozhodli pro pokutu. Pokud bude chtít boxovat v Británii, musí nás osobně požádat o povolení," vysvětlil předseda výboru Lord Brooks.

Otec Kerriganové vyhrál milion dolarů
Otec bývalé americké krasobruslařky Nancy Kerriganové, která vybojovala na olympijských hrách v Lillehammeru v roce 1994 stříbrnou medaili, vyhrál minulý týden v loterii milion dolarů. Dan Kerrigan, který pracuje jako svářeč, si minulou středu zakoupil v obchodě ve Stonehamu stírací los za pět dolarů, a když jej na místě setřel, nevěřil svým očím. "Nemohl tomu uvěřit, museli jsme mu to potvrdit," líčil radost otce někdejší rivalky Tonyi Hardingové zaměstanec obchodu, kde si Kerrigan los koupil.

"Moc mu to přejeme. Je to milý chlapík a pravidelný zákazník," dodal obchodník. Kerrigan si v minulosti bral práci i na víkendy, aby mohl své dceři zaplatit hodiny krasobruslení. Nancy se později vyšvihla mezi elitu a do širšího povědomí veřejnosti se dostala po útoku, který proti ní zosnovala Hardingová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze